Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valami furcsaságot látta. Mi...

Valami furcsaságot látta. Mi lehet?

Figyelt kérdés
A napokban túrázni voltam a hegyekbe már ha itthon lehet őket így hívni. Na mindegy is ez. A lényeg az,hogy valami furcsa lényt láttam ami volt 3 méter magas és kétlábon járt meg fekete bunda borította. Nem vett észre enegem mert meglapúltam. De mi lehetett az?
2020. aug. 27. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Medve.
2020. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Alighanem medve, most költözik vissza hozzánk a farkassal együtt. 3 méter magas nem hiszem, hogy volt maximum 2 körül, az is elég nagy és félelmetes tud lenni.

Két lábra áll amikor szét néz, valamikor fának is támaszkodik egy mancsal.


Feketétől a világos barnáig minden színben van medve.

Vagy valaki elfelejtett borotválkozni, időnként vannak instagramos challengek.tavaly is volt olyan ahol nem borotválkozhattak az urak egy ideig.

2020. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet medve volt csak még nem láttam ilyen közel meg kétlábon főleg nem. Ja meg hörgött mint az állat.
2020. aug. 27. 00:35
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Még jó, hogy nem ment neked.

Jó a szaglásuk, és kilómétereken át is képes üldözni.Ez az utolsó dolog (az exemet leszámítva) amivel össze akarnék futni.🙀

2020. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Medvét láttál ahogy fürkészte a terepet. Bükkben túráztál?
2020. aug. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen a Bükkben voltam.
2020. aug. 27. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos hogy medve volt. A Nemzeti Park Igazgatóság is írt tájékoztatót ez ügyben.

5-ös vagyok.

2020. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es nagy valószínűséggel csak átvonulnak különösen az anyamedvék hogy védjék a bocsaikat. Mert ember közelbe nem merészkednek a hím medvék. Írtak egy tanulmányt is erről.
2020. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na az remek... anyamedve az a legrosszabb. Még jó, hogy nem látott akkor.
2020. aug. 28. 00:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyedül ne nagyon boklássz se a Bükkbe, se a Mátrába!


A Mátrába is volt észlelés egy anyamedve két boccsal de már tovább vonultak.


Az anyamedvével nagyon óvatosnak kell lenni, mert veszélyes, ha boccsal van.


Azért szoktak elmenekülni a tanulmány szerint, hogy a hímek ne találjanak rájuk, mert akkor a hím megöli a bocsot, hogy újra párosodhasson. Ezért az anyamedvék rájöttek, hogy emberi település közelében biztonságban vannak. Egy zoológiai tanulmányban olvastam.


Úgyhogy a Bükk-be és a Mátrába egyedül semmiképp ne menjetek túrázni, ha mentek is jó ha van nálatok autó.


Futni nem szabad mert akkor a medvében bekapcsol a vadász üzemmód, a Nemzeti Park Igazgatóságok kiadtak egy tudnivalót, hogy mit csináljon az ember ilyen helyzetbe. Lehetőleg hangosan kell sétálni erdős területen, hogy ha van is közelbe medve, akkor el tudjon menekülni, de ez szerintem nem mindig jó, mert pl. ha vadászik éppen ki tudja milyen viselkedést vált ki belőle, ha megzavarják. Ha autóval zavarják meg lehet elszalad de egyéb helyzetben ki tudja.


Inkább ha tehetitek válasszatok olyan túra helyet Magyarországon, ahol nincs medve semmilyen szinten se. Érdemes csekkolni a Nemzeti Park Igazgatóságok oldalait.

2020. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!