Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nincsenek Magyarországon...

Miért nincsenek Magyarországon farkasok? (medvék, hiúzok...)

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, már megjelentek Észak-Magyarországon, viszont azt olvastam, hogy a II. Világháború után eltűntek. De ennyit találtam, esetleg a háborúban haltak meg valahogy (?) vagy nem tudom, de nagyon kíváncsi vagyok rá.

2020. dec. 13. 00:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

4. vagyok

Annyira álszent ez a "debezzegazember" duma :D Kedves nyolcas! Nem tudom, feltűnt-e két dolog a habzószájú fröcsögésed közben:


1. te is - elvileg - ember vagy.

2. nem értünk egyet, de én nem irtanálak ki téged, se a családodat. Remélem, nem gondoltad komolyan, amit írtál, mert akkor magadban kellene talán inkább keresned az okot, amiért így utálod az embereket. Gyökér :) Nem tudom, milyen embernek tartja az magát, aki egy véleményeltérés kapcsán a másik halálát kívánja.

Nézz magadba, kedves "biodiverzitás".

2020. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha vissza is térnének, akkor is kéne szabályozni létszámukat, de talán erre sem lenne szükség, ha védett életteret adunk, ahol eredeti zsákmányállataikat találhatják, a haszonállatokat pedig vadriasztókkal és az erre réges-régen kitenyésztett kutyákkal védelmeznénk. Persze az erdőjárás ezután sokkal kockázatosabb lenne, ezzel nem lehet mit tenni.
2020. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Grimfox ***** válasza:
100%
Vadászat, és szándékos irtás(a háziállatok védelmében). A nagyvadak, főként a ragadozók elejtése presztizskérdés volt a szabályozások előtti vadászok között, főként a nemesség, magas rangú politikusok köreiben. A parasztság pedig az állataik védelmében irtotta őket. A ragadozóvédelmi programok miatt szerencsére elkezdtek visszatelepülni. Sajnos a medvét nagyon nem akarják hagyni, mert az veszélyes az emberre, pedig megfelelő óvintézkedésekkel a medvés balesetek is megelőzhetők.
2020. dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

9 pont hogy a farkasok szinte azok a ragadozok akik legjobban elkerülik az embert! a nagy macskák inkább megtámadják még nagyobb ember csoportban is ellenben a farkasok meg tartják a távolságot akkor is ha vannak kb 4-en és csak egy ember van! és igen ők a más ragadozokat is elkerülik csak is nővényevőkre vadásznak és hozzáteszem mivel kutyaalkatúak ezért nagyon sok nővényt is esznek pl füveket gombákat bogyókat! még akár halakat is ha folyó közelében vannak (persze nem olyan eredményesen) a farkasok inkább mindenevők és kevésbé agresszív ragadozók mint a többi állat és hidd el nem baj ha vannak! ők mentették meg az amerikai ökoszisztémát!

annyi történt hogy az őzek és hasonló állatok elszaporodtak és fel zabáltak minden nővényt amitől a természet szinte pusztulásnak indult! ekkor be telepítettek egy kisebb farkas falkát és helyreállította az egyensúlyt

sajnos tényleg nem mindegy hogy melyik állat pusztul ki mert komoly problémákat okozhat

2021. jan. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%
Bedöcög a brummogó a határon, már kapja is a golyót.
2021. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
Szemét egy nép, még a háziállatait is veri, rugdossa, bünteti, utálja az állatokat. Ma olvastam, hogy egy szerencs6tlen kecskét valami doronggal verte valaki, szegény állat sirt a földön. A fiatal farkas vándorolhatott nyugiban keresztül Európán, már egy hete megmondtam, hogy a magyarok ölik majd meg.Mi történt avval a banyával, aki valahol vidéken a saját háziállatát, egy kutyát a kocsihoz kötött, majd elindult a kocsival, és huzta halála után is! Megbüntették? Mi történt avval, aki egy szerencsétlen sünit felgyujtott és meghalt? Kivánom az állatok bántalmazóinak ugyanezt a halálnemet!!!
2023. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!