Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kerítésbe vezetett áram véd...

A kerítésbe vezetett áram véd a róka elől?

Figyelt kérdés

Tyúkólban alszanak a tyúkok, ami be is van zárva, de az udvaruk olyan kerítéssel van körbe véve amibe éjszaka áram van.

Nem tudom pontosan milyen az áramerősség, de nem halálos a rókára nézve, csak éjszaka van bekapcsolva.

Fogtam már meg, azért erősebb mint a villanypásztor, átmászni nem tudnék rajta mert olyan fájdalmat okozna, de az hogy egy pillanatra megérintem még tűrhető.

Szürkületkor már megkörnyékezte a róka, de akkor észrevett minket, így elfutott.

Tudom, hogy mennyire rafinált állat, így kicsit félek hogy ez nem elég védelem.

Kb. 1.5 méter magas a kerítés, szerintem azt simán átugorja, és azt gondolom az ól kinyitása, vagy az abba való behatolás nem jelent neki különösebb problémát.

(bár én biztonságosnak vélem az ólat, de az nem jelent semmit, volt már ilyen jellegű tapasztalat)

Van aki azt mondja, hogy az áramot érzi, és mivel nem tudja milyen erős, vagy hogy halálos e ránézve, nem fog a közelébe menni.

Szerintetek?



2021. febr. 10. 14:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Betonalap van? Milyen mély? Nem tud alatta átkaparni?
2021. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nem,a róka annál okosabb nálunk képes volt zárlatot csinálni .
2021. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nincs betonlap, és a tyúkudvar mindenhol kerítéssel van körbe véve, tehát nincs gyenge pontja ilyen téren.
2021. febr. 10. 14:27
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Átás alatta, ha nincs alapja a kerítésnek.
2021. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Kell egy jó kutya.
2021. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Meg ügyvéd, ha esős időben a betérő tolvaj ottmarad.
2021. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%
Ezt most nem értem. Kerítés köré tákoltál egy házilag készített villanypásztort? Tisztában vagy vele, hogy ez törvénytelen, ráadásul szakértelem nélkül elkészítve egy ilyen házi villanypásztor halált is okozhat? A gyári megoldások nem véletlenül nem ütnek akkorát... A leírás alapján te jóval fölé mentél a biztonságos értékeknek.
2021. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Egyébként sem a villanypásztor a megoldás, hanem be kell fedni a ketrecet felülről is. Mindenki így csinálja.
2021. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem, hanem magába a kerítésbe van vezetve az áram ami fém, így vezeti az áramot. fck logic.

Mellesleg nem én, hanem egy kedves hozzátartozóm aki villanyszerelő.

Ez pedig egy több hektáros birtokon található tyúkudvar, és ez a tyúkudvar kerítése, nem pedig a birtoké.

Minden további nélkül lehet jönni lopni, lehet előbb fogjuk az engedéllyel tartott vadászpuskával agyonlőni.

Persze ez nem rajtunk múlik.

Sajnos a kerítés nem ölne meg egy mocskos tolvajt sem, mivel annyira nem erős, de ezt le is írtam, csak ugye az internetjogászok ezt még nem tudták feldolgozni.

Meg egyébként 20 éve itt élünk, azóta nem történt lopás vagy betörés, szóval emiatt nem is aggódunk, kérlek ti se aggódjatok szegény tolvajokért.

2021. febr. 10. 18:42
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Téged is agyoncsaphat, ha egyszer megfeledkezel róla és rákönyökölsz... Akkor majd lehet internetjogászkodni, hogy húú de mennyire nem volt igazunk, csak ez már nem fog segíteni rajtad.
2021. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!