Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kerítésbe vezetett áram véd...

A kerítésbe vezetett áram véd a róka elől?

Figyelt kérdés

Tyúkólban alszanak a tyúkok, ami be is van zárva, de az udvaruk olyan kerítéssel van körbe véve amibe éjszaka áram van.

Nem tudom pontosan milyen az áramerősség, de nem halálos a rókára nézve, csak éjszaka van bekapcsolva.

Fogtam már meg, azért erősebb mint a villanypásztor, átmászni nem tudnék rajta mert olyan fájdalmat okozna, de az hogy egy pillanatra megérintem még tűrhető.

Szürkületkor már megkörnyékezte a róka, de akkor észrevett minket, így elfutott.

Tudom, hogy mennyire rafinált állat, így kicsit félek hogy ez nem elég védelem.

Kb. 1.5 méter magas a kerítés, szerintem azt simán átugorja, és azt gondolom az ól kinyitása, vagy az abba való behatolás nem jelent neki különösebb problémát.

(bár én biztonságosnak vélem az ólat, de az nem jelent semmit, volt már ilyen jellegű tapasztalat)

Van aki azt mondja, hogy az áramot érzi, és mivel nem tudja milyen erős, vagy hogy halálos e ránézve, nem fog a közelébe menni.

Szerintetek?



2021. febr. 10. 14:11
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Téged csapna agyon, és nem írnád ezeket az okosságokat. :D

Mit gondolsz, a 20.000 voltról kötöttünk rá egy vezetéket?

2021. febr. 10. 18:49
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

"az internetjogászok ezt még nem tudták feldolgozni"

Te agyilag hiányos, hát odaírtam, hogy nedves időben, ami lecsökkenti a lábbeli ellenállását is, meg a kézét is, és egyébként, ostobicsek, nincs két egyforma ember, az áramütésre adott reakciót illetően. Gyerek nyugodtan ott halhat meg, vagy gyenge szívű, stb. Attól még becsukni titeket fognak.

Nem tudták feldolgozni, mi? Egyvalaki biztosan van, aki az egyszerű mondatokat nem tudja feldolgozni.

2021. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem járnak se gyerekek, se gyengeszívűek éjszaka a tyúkól körül.

Meg továbbra sem értem mit aggódsz "de meg ha meg ha ja meg ha", nem kell itt feltételezni.

Hihetetlen, hogy egy ilyen egyszerű kérdésből is micsoda problémát tud generálni néhány élettelen fotelhuszár.

2021. febr. 10. 19:39
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha állatot csap agyon, akkor az állatkínzás... Nem értem miért nem lehet egy jogilag rendben lévő villanypásztort megvenni, miért kell házilag tákolni egy életveszélyes villanykerítést. Egy mezei villanypásztor szakértelemmel telepítve többet ér, mint a házilag kihúzott áramos drótod.
2021. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ismétlem: villanyszerelő rakta össze, igényesen, megfelelő biztonsággal, külön kapcsolóház, szigetelt földalatti elvezetéssel stb...de minek is magyarázom, úgyis maradni fog, nem változtatunk rajta.

A villanypásztorral meg ne röhögtess, nem egy tehenet akarok bent tartani, hanem egy rókát kint.

2021. febr. 10. 22:13
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Ne hülyéskedj már, hogy fotelhuszár, én állva netezek mindig... :D :D :D

Az életveszélyes megoldásokba meg nem kell belemenni.

Az sem villanyszerelő, aki ilyent csinált.

2021. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Rendben, szia!
2021. febr. 10. 22:28
 18/32 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hagyjad! A legtöbb kommentelő pesti! Csak a Tescoban látnak csirkét a hűtőpultban!


Villanypásztor.. Azaz.. Láttak ezek már rókát egyáltalán? XD...


Próbáld ki, kiderül, hogy hatásos-e a kerítés, vagy nem.


De én még mindig egy kutyát ajánlok, ami nem bántja a csirkét, ellenben rókagyűlölő. Be sem fog a róka menni.

2021. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
30%
#18 Tartok csirkéket, ha erre gondolsz, de ennek köze nincs a kérdéshez. A probléma az, hogy a kérdező mindenféle jogi alapot nélkülözve kihúzatott egy áram járta drótot. Teljesen mindegy, hogy szerelővel történt-e vagy sem, a hangsúly azon van, hogy ez illegális. Ilyet legközelebb a Balkánon látni, ahol megállnak melletted egy kocsival és baseballütővel szétvernek, csak úgy, mert sz.nak a jogokra. Tényleg Mo.-n is ezt kell csinálni? Mert az illegálisan kihúzott villanypásztor kópia ugyanez a kategória.
2021. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Egyébként érdemes ezt megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=SvQXJxZv03I


Bocsánat a video címéért, nem én írtam... A lényeg a benne látható tákolmány. Volt már baleset ilyenből.

2021. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!