Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kerítésbe vezetett áram véd...

A kerítésbe vezetett áram véd a róka elől?

Figyelt kérdés

Tyúkólban alszanak a tyúkok, ami be is van zárva, de az udvaruk olyan kerítéssel van körbe véve amibe éjszaka áram van.

Nem tudom pontosan milyen az áramerősség, de nem halálos a rókára nézve, csak éjszaka van bekapcsolva.

Fogtam már meg, azért erősebb mint a villanypásztor, átmászni nem tudnék rajta mert olyan fájdalmat okozna, de az hogy egy pillanatra megérintem még tűrhető.

Szürkületkor már megkörnyékezte a róka, de akkor észrevett minket, így elfutott.

Tudom, hogy mennyire rafinált állat, így kicsit félek hogy ez nem elég védelem.

Kb. 1.5 méter magas a kerítés, szerintem azt simán átugorja, és azt gondolom az ól kinyitása, vagy az abba való behatolás nem jelent neki különösebb problémát.

(bár én biztonságosnak vélem az ólat, de az nem jelent semmit, volt már ilyen jellegű tapasztalat)

Van aki azt mondja, hogy az áramot érzi, és mivel nem tudja milyen erős, vagy hogy halálos e ránézve, nem fog a közelébe menni.

Szerintetek?



2021. febr. 10. 14:11
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Sz*rnak a jogokra, mondja ezt aki az esetleges gyengeszívű tolvajokért aggódik.

Ez aztán valóban nyugati gondolkodás.

A baseballütős szétverés nem tudom, hogy hogy jön ide, vagy arra gondolsz, hogy valaki ok nélkül bejön a területünkre, és a szemét kerítés az éjszaka közepén nekiugrik és jól megrázza őt mindenféle ok nélkül? Hát igen, ez tényleg felháborító lenne.

De ha a tyúkokat akarja ellopni amiket felneveltünk, etetünk, tisztán tartunk, és elakarja vinni akkor szíve joga, csak nehogy baja essen szegénynek.


Egyébként kutya van, 5 is...igaz ebből 2 a lakásban, egy olyan öreg, hogy nem sokat mozog már, a másik kettőt meg már megkerülte a róka, akkor is szabadon voltak amikor szürkületkor odajött.

(ahogy írtam egy óriási több hektáros területről van szó, erre pedig kevés a két kutya)

A kutya is olyan, hogy egy ravasz róka kicselezi őket, mint a kerítést.

2021. febr. 11. 08:57
 22/32 A kérdező kommentje:

Egyébként eleve azt furcsállom, hogy ez a droid végig a betörők miatt aggódik, hogy mi lesz szegényekkel, de az fel sem merült benne, hogy mit keresne a mi területünkön egy idegen aki nem tud arról, hogy éjszaka áram van a kerítéseben.

Tudom, most jön az a kártya, hogy a vendégek jönnek, de megnyugtatlak, éjszaka nem fogadunk vendégeket.

A kerítés meg nem marad áram alatt, mert reggel muszáj kiengedni a tyúkokat, hisz alapvető szükségletük, így aki kiakarja őket engedni az ha feledékeny is, rá fog jönni, hogy kikéne kapcsolni az áramot.

De tudom, akkor is szegény tolvajok, így nem lehet nyugodtan tyúkot lopni, micsoda világ.

2021. febr. 11. 09:00
 23/32 A kérdező kommentje:
..és még S. Nicolas Nick néven privátban is írogat nekem....hihetetlen.
2021. febr. 11. 09:01
 24/32 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem értem, hogy szetinted a róka hogyan tudja kinyitni az ólat?


Nem lenne egyszerűbb azt megoldani, hogy sehogy se tudjon az ólba bemenni?

2021. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
Ez lehet, hogy büntetendő.
2021. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"ez a droid végig a betörők miatt aggódik"

Konkrétan "ez a droid" a te érdekeidet védené, nem pedig a betörőét. Nem hiszem, hogy nem hallottál volna arról a gazdáról, akit becsuktak, mert a kerítésérintő meghótt.

2021. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kerítésérintő??? Uborkatolvaj volt, lopni ment be!!


Nem azt mondom, hogy megérdemelte, mert nem. De ne kisebbítsük a bűneit!

2021. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
#26 Hagyjad, úgy sem érti meg, hogy kerítésbe illegális áramot vezetni. A lepontozók sem. De nem baj, majd ők koppannak a legnagyobbat, amikor emberölési kísérlet vagy állatkínzás miatt a bíróságon találják magukat.
2021. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
17%
Valóban, ha nem értik, kár egyszerű mondatokat képezni. Ki a fene akarná kisebbíteni a bűnét? De a kerítés érintésébe halt bele, olyan nehéz ezt felfogni?
2021. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jaj, de nehezetekre esik leírni, hogy tolvaj.. Beletörne a billentyűzet??


Amúgy meg az a véleményem, hogy csak az az ember tudja védelmébe venni a tolvajt, aki még nem lakott fertőzött környéken. Mert aki csak egyszer is megtapasztalja a pirézek "munkásságát", az többet nem fog ilyet leírni.


De nem az a megoldás, hogy áram van vezetve a kerítésbe. Jó kutyák kellenek, mérgezés ellen védve és tanítva. Minimum 2. Akkor nem fog bemenni se 4 lábú, se kétlábú tolvaj!

2021. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!