Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A denevér nem támad emberre,...

A denevér nem támad emberre, vagy véletlenül nem mehet neki?

Figyelt kérdés
Amikor kint cigizek az erkélyen, egész közel jönnek és félek, véletlen nekem repül és megharap. Azt tudom, hogy egy cérnaszálat is képesek érzékelni a hangullámokkal, de attól tartok,hogy ők is hibázhatnak. Régen történt, amikor nyitva volt az ablak éjjel és számítógépeztem, azt vettem észre, rám szállt egy denevér. Nem harapott meg, ki is engedtem az ablakon, de eléggé féltem tőle xD

2021. jún. 5. 00:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
10%
Igen neked támadhat hajba kap
2021. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem vámpír!
2021. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
70%
Nekem egyszer a hajamba szállt
2021. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a szobámba
2021. jún. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem támad emberre. Hozzánk is repült már be de nem aztán kiment. A padláson is van néhány. Szeretem, hogy itt élnek legalább írtják a szúnyogokat.
2021. jún. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked tud menni véletlenül, de ő százszor jobban meg fog ijedni.


Azért született ez a legenda a hajba kapaszkodásról, mert ha valakinek van egy torzomborz laza haja, az rosszabbul veri vissza az ultrahangot, mint egy sima felület. Olyan, mint egy hang elnyelő felület.

Ezért szokták a denevéreket több szinten felállított, finom szövésű hálóval elfogni.

Az első hálókat kikerülik, de megzavarja őket, és az utána következőbe beleakadnak.

Pláne egy zárt térben, ahol amúgy is megzavarodnak, elfordul, hogy hibáznak.


A másik, hogy szimplán elfárad a kiút keresése közben, és leszálló felületet keres.

Na most sok denevér nem is tud lentről a földről elrepülni, alkalmatlan rá a teste, csak fentről elrugaszkodva, vagy függeszkedve kezd el csapkodni a szárnyával, és úgy kezd repülni


Tehát magas tárgyat keres, amiről folytatni tudja majd a repülést, és erre az ember feje akár alkalmas is lenne.


A következő dolog mi miatt kialakult az a "haj tépés" városi legenda, az a denevérek lábában keresendő.


Ők ugyanis nem úgy függeszkednek pihenés közben, hogy folyamatosan kapaszkodnak, hanem alapból olyan alakú a talpuk, meg a körmük, hogy csak simán beakasztják, mint a lajhár, és minden erőfeszítés nélkül azon csüngenek.

Tehát bármi ilyen finomabb anyagba, mint egy háló, vagy mondjuk egy göndör haj, vagy laza kötött pamut ruha, véletlenül is beleakadhatnak. Menekülne szegény, csak nem megy olyan egyszerűen.


De biztos nem fog direkt rád támadni, meg ha nem nyomorgatod, és nem érzi veszélyben magát, harapni se fog, mert nincs rá oka.

Dél-Amerikában vannak csak vérszívó denevérek, Európában sehol nincs ilyen.

2021. jún. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

egyszer rárepült a zsebemre


egyszer David Attenborough is mesélte h telibekapta egy az arcát pont miután azt mondta a kamerába, hogy hihetetlenül érzékenyen tudnak tájékozódni:D

2021. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is van egy a padláson. Szürkületkor, amikor kimegyek a kutyával a kertbe, mindig látom. Örülök neki, hogy itt van, nagyon hasznos állatok. Ne félj tőle!
2021. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco válasza:
100%

Ha berepül a lakásba és pl. a padlón landol ahonnan nem tud felrepülni (nálunk előfordult), akkor óvatosnak kell lenni. Csak kesztyűben vagy ronggyal, ruhával szabad megfogni.

Haraphat és némelyik veszettséggel fertőzött, ami az emberre nézve halálos.

[link]

2021. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Híres történet David Attenboroughról, hogy egyik első természetfilmjét forgatta egy hatalmas barlang bejáratánál.

Amint kimondta, hogy a denevérek sosem repülnek nekinaz embernek, egy denevér istenesen arcul találta :).


Erről ő beszélt egy interjúban.


A denevér is csak állat, hibázhat.

2021. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!