Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Japánban miért nem élnek...

Japánban miért nem élnek óriás pandák?

Figyelt kérdés

Örvös medve az él Japánban, főleg Honsú szigeten, illetve még Japán kisebb szigetin is…

Barna medve szintén él, főleg Hokkaidóban.


Ezek a medvék van, hogy elképesztően nagy távolságokat tesznek meg.


Óriás pandák miért nem élnek Japánban, amikor ott is vannak bambuszerdők?



2021. júl. 12. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak lustábbak és nem volt kedvük átmenni arra a szigetre.
2021. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak annyit úszni.
2021. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon miért nem élnek édesvízi delfinek? Víz itt is van... Na ez ugyanolyan.
2021. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3. szerintem nem ugyanolyan.


A barnamedve az szinte mindenhol elterjedt, ahol tud táplálkozni…


Az óriás panda ugyanúgy medve.


Egy delfinnek nyílván sokkal korlátozottabb lehetőségei vannak a vándorlást tekintve…


És azon kívül, hogy van itt édesvíz, a klíma és az élelem típusa sem biztos hogy megfelelő számukra.

Tehát lehetséges, hogy még mesterségesen sem lehetne ide telepíteni Őket.


A pandának viszont hasonló az anatómiája a többi medve anatómiájához… Ami megy rögtön 2 medvefajnak is, annak logikusan legalább egy szintig mennie kéne az összesnek.


Japánban a bamuszerdők nagyjából ugyanolyanok mint Kínában, a klíma is hasonló.

És nem akkor távolság van a két ország között mint az Amazonas és a Balaton között.


Ráadásul a pandák pont azért vannak kihalóban, mert túlspecializálódtak egy élelemforrásra, ami a természetes közegükben rohamosan fogy.


Az lenne a normális válaszreakció, hogy elmennek oda ahol még van több belőle… Vagy áttérnek más élelemre.

De nem csinálnak semmit.

2021. júl. 12. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
És a pandáknak honnak kéne tudni hol van még nekik megfelelő kaja? Megnézik a neten? Ne szórakozz már...
2021. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A többi vándorló állat honnan tudja?

Sehonnan, de addig mennek amíg nincs meg.

Aztán pár évezred vagy tízezred alatt úgy tűnik, hogy ösztönösen tudják.


Én nem azt mondom, hogy XY panda egyednek el kéne indulnia közép-Kínából japán felé és csütörtök délre elindulnia…

De ki kéne szélesíteniük az életterüket.

Egyre több helyre szülni, stb.

Aztán szép lassan vándorolni.

Dél-kína irányába még pont vannak mamuszerdők.

Még csak éhezniük sem kellene útközben.


Egy jegesmedve, vagy barnamedve viszont ténylegesen egymaga lemegy Amerikából Oroszországba akár, egyhuzamban, akár kevés élelemmel vagy élelem nélkül!

2021. júl. 12. 10:41
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom figyeltél-e földrajzon, de Japán egy SZIGET... nem olyan egyszerű odamenni egy pandának...
2021. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


“Dél-kína irányába még pont vannak mamuszerdők.”


Tudom ,hogy elírás de ez nagyon aranyos :D Elképzeltem egy erdőt ahol mamuszok nőnek.


Egyébként a pandák ritka lusta állatok. Ott alszanak el ahol épp álmosak lesznek, ha nem muszáj akkor meg sem mozdulnak s nem éppen arról híresek ,hogy túl szaporák lennének. Alig lehet rávenni őket egy kis kamatyra (mármint egymás közt), világhír ha valahol panda születik. Ez is nagyban hozzájárul az esetleges kihalásukhoz. Ehhez képest a jegesmedvék naponta akár kilómétereket kell leússzanak, a barna medvék meg képesek lefutni egy őzet. Ha szaporábbak s mozgékonyabbak lennének akkor szerintem lehet elterjedhettek volna Japánban is.

2021. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor a barnamedve meg ugyanaz az örvös medve ami Tajvanon is előfordul, azok ott spawnoltak és teljesen véletlen hogy ugyanúgy néznek ki, ugyanaz a faj?
2021. júl. 12. 11:13
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor az a pandák sajátossága, hogy nem tudnak annyit vándorolni, mint a többi medvefaj…


Ez végülis az egyetlen logikus magyarázat.


Akkor viszont lehet, hogy az a sorsuk hogy kínáljanak, ha ennyire rugalmatlanok.

2021. júl. 12. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!