Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Japánban miért nem élnek...

Japánban miért nem élnek óriás pandák?

Figyelt kérdés

Örvös medve az él Japánban, főleg Honsú szigeten, illetve még Japán kisebb szigetin is…

Barna medve szintén él, főleg Hokkaidóban.


Ezek a medvék van, hogy elképesztően nagy távolságokat tesznek meg.


Óriás pandák miért nem élnek Japánban, amikor ott is vannak bambuszerdők?



2021. júl. 12. 09:20
1 2
 11/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
66%

#9


“Akkor a barnamedve meg ugyanaz az örvös medve ami Tajvanon is előfordul, azok ott spawnoltak és teljesen véletlen hogy ugyanúgy néznek ki, ugyanaz a faj?”


Ugyan az a két faj? Biztos vagy benne?

Barna medve: [link]

Örvös medve: [link]


Nyilván az őseik egykoron elvándoroltak mindenfelé, de ez nem azt jelenti ,hogy akkor minden medve mindenhol jelen kell legyen ahol csak alkalmas neki. Más medvék elvándoroltak ide-oda, a pandák meg maradtak Kínában, nem törvényszerű ,hogy ha van bambusz Japánban akkor oda ki kell vándoroljanak. Ha egy fajnak nincs oka vándorolni, terjeszkedni akkor általában nem is fog. A pandák nem túl szaporák, nem igazán “kilóméterhiányos” jószágok szóval nincs nyomós okuk nagy utakat megtenni. Persze lehet mondani ,hogy “de hát akkor kihalnak”. A dodóknak is tök jó lett volna ha megmarad a repülés képességük, de hát fene se gondolta ,hogy egyszer még szükségük lenne rá egy olyan környezetben ahol nem gond ,hogy elveszítették.

2021. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem így értettem.

Hülyén fogalmaztam, úgy értettem hogy ugyanaz az örvös medve ami Japánban megtalálható, az például Tajvanon is.

2021. júl. 12. 11:58
 13/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ja vagy úgy. Igazából így is ugyan azt tudom mondani. Az örvös elvándorolt ide-oda. Gondolom szűkölködött a kajában s emiatt terjeszkedett, vagy pont ,hogy sok kaja volt s emiatt tudott egyre jobban gyarapodni, vagy csak alapból vándorlósabb fajta s így terjeszkedett el vagy …. Sok oka lehet. A pandák meg maradtak “helyben”. Ahogy írtam nem törvényszerű ,hogy x is vándoroljon csak azért mert y is vándorol s rokona. Hajdanán az emberek és csimpánzok legközelebbi közös őseinek egy ága is elkezdtek kivándorolni az erdőkből a szavannákra majd onnan ki Afrikából. Abból lettek a mai emberek, a másik ág meg maradt Afrikában s lettek a mai csimpánzok, holott logikusan nézve az ember sikeresebbnek néz ki. Csakhogy a természet/ evolúció nem logikus, nem gondolkodik hanem csak csinálja a dolgát s “majd lesz valahogy”, lásd: tele van a testünk “jóvanazúgy” féle tákolásokkal.
2021. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak annyit úszni. Legfeljebb ha az ember meghonosítaná, akkor élhetnének ott is.
2021. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oriaspanda egyetlen tápláléka, a bambusz nagyon alacsony tápértékű, ezért alig jut energiája vándorlásra.
2021. júl. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!