Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó az egyedül vagy...

A vaddisznó az egyedül vagy falkában vadászik?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mindig ilyen csoportokba, “falkákba” rendeződnek, de vadászat alatt is így maradnak?


Valahogy nem tudom elképzelni, ahogy mondjuk 3-4 vagy több vaddisznó leterít egy szarvast.


Azt gondolom, hogy sokkal inkább egyedül Vadászhat.


De például az anyakoca az hogyan ad a kölykeinek a prédából?


Ezt mondjuk az oroszlánoknál sem értem…


Haza viszik?


Meg hogy csak az anyakocák vadásznak, vagy az apakocák is kiveszik a részüket a munkából? (Az oroszlánokkal ellentétben)



#állat #emlős #vaddisznó #vadkan #Vadsertés #Csíkosjószág
2022. máj. 2. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vaddisznó nem vadászik.
2022. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Vadászni a ragadozók szoktak, a vaddisznó pedig nővényevő
2022. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, akkorát nevettem. :D

A vaddisznó vadászik. :D


A vaddisznó táplálkozása meglehetősen változatos. Kedveli a tölgy- és bükkmakkot, a földre hullott gyümölcsöt, de húsevő mivoltát is bizonyítja patkányok, pockok, különféle rovarok, sőt dögök fogyasztásával. Gyakran kifordítja ormányával a földben tanyát verő rágcsálók fészkét és szívesen közreműködik elhullott vagy éppen lelőtt vad eltakarításában is.


Ami az életmódját illeti, éjszakai, vagyis a sötétedés idején élénkül meg és indul táplálkozni. A vaddisznó csoportosan, ún. kondában él, amelyet elsősorban kocák és malacaik, valamint az ivarérettséget még el nem ért korábbi almok alkotnak. A kanok lazán kapcsolódnak a csoporthoz, főleg a szaporodási időszakban maradnak a kondával.


Forrás: [link]

2022. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"apakocák"


Utoljára a rézüst majmon röhögtem ekkorát.

2022. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

koca = nőstény vaddisznó

tehát apakoca nincs, kandisznó van.

2022. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

"apakocák


Biológia 1-es, leülhet.

2022. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

3. "a vaddisznó pedig nővényevő"


Oké akkor ebben tévedtem hiszen ő is mindenevő, mint az ember.

2022. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a ,,vaddisznó mindenevő" egy kicsit túlgondolod. Nem mennek tudatosan vadászni. Húsevésük annyi ha mozog előttük egy kisebb Eger vagy madár esetleg egy esetlen őzgida azt megzabálják, de nem úgy ahogy képzeled.
2022. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem csak kis termetü állatokat eszik meg. A dögökből egy lovat is simán eltüntetnek nyom nélkül.
2022. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Trollkérdés, de jót nevettem, köszi. :D


A vaddisznók nem vadásznak, csak mennek, és megzabálják, amit találnak, és ez kb. bármi lehet, ami ehető.

2022. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!