Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lebénult vadnyuszi túléli?

Lebénult vadnyuszi túléli?

Figyelt kérdés
Az erdőből felém kúszva jött ki szerencsétlen, szinte segítséget kérve. Nyuszik terén tapasztalt vagyok, de a vadnyusziknal mar mas a helyzet. Át néztem és valószínűleg megfogta egy ölyv. Nem tudom hogy menekulhetett meg, de en a masodik esélyt megszeretnem neki adni. Pont hatul a seggenel a csontnal mart bele, mivel nem tud mozogni, lebénult. Latszik, hogy magánál van, de mozogni képtelen,ha nagyon erőlködik akkor át tud maga körül fordulni, de labra allas esélytelen. Beraktam a nyuszim mellett levo ketrecbe, társaságnak jo. De igy tul elheti? Még kicsi alig lehet fél év éves. A nemét nem neztem még meg. Jó nagy a pocija, tehat tele ette magat (nyilvan vemhes nem lehet,mert mert fiatal). A holnapra van esélye. De utana? Van fecskendom, ha elfogadja egyaltalan. Mai nap beken hagyom. Holnap orvost hívok
2022. máj. 7. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Reméljük túléli az éjszakát és tud rajta segíteni az orvos. Nagyon rendes vagy hogy érdekel a sorsa és próbálod megmenteni!
2022. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Minimum karanténozni kellene... Nem sok esélye van túlélni, ha mwgis, akkor is vadnyúl, stressz neki fogságban lenni.
2022. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Kicsi rá az esély, nem akarlak elkeseríteni.

Ha vadasparkba, vagy vadállatokkal foglalkozó mentőhelyre viszed, akkor esetleg.

2022. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
A rókáknak kell hagyni az ilyet.
2022. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg elütötték. A bénulásával nem tudnak mit csinálni, ha valóban végleges mert eltört a gerince. Legjobb lenne neki, ha az állatorvos elaltatná.
2022. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Ezzel nem lehet mit kezdeni, nem fog helyrejönni, szinte biztos, hogy műtéti úton sem. Plusz mezei nyulak nem igen tarthatóak úgy, mint a házi nyulak. (Egészséges állat is nagy valószínűséggel elpusztul fogságban, mert egyszerűen nem bírják. Nagy szakértelemmel tarthatóak, de ... az nem ez a helyzet)


Itt az lenne a legkíméletesebb, ha véget vetsz a szenvedéseinek.

2022. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Crisopher ***** válasza:
30%

Nekem jobb ötletem van:

[link]

2022. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Biztosan nem ütötték el, mert erre felé nagyon messze van az út. Ő nem mezei nyuszi, hanem üregi. De köszönöm az ertelmes valaszokat. Már neveltem fel egyszer egy vadnyuszi babat, de őt vissza is engedtem az erdőbe kesobb. Persze most bonyolultabb a helyzet. De akkor valószínűleg ebből altatás lesz :/
2022. máj. 7. 22:03
 9/12 Crisopher ***** válasza:
16%
Ne altasd el. Nagyon finom pörkölt van belőle, és a családod is jól lakik. Élelmiszerválság van, nem dobunk ki kaját
2022. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
A lepontozók fizetnék a nyúl műtétjeit? Mert naívan feltételezve, hogy javítható, nem 5000 Ft költséggel érdemes számolni.
2022. máj. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!