Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nyest a kertben, mit tegyek?

Nyest a kertben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nyestpárom, jól érzik magukat, a kert közepén éltek hajnalban házaséletet. Nem ez zavar-mit csináljak, hogy a lábtörlőmet ne WC-nek használják? Tegnap lespricceletem ecetes vízzel a lábtörlőt, reggel egy kupac fogadott. Ma esettel (20% tisztán) fújom be.

Köszönöm a segítséget



2022. jún. 22. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van nyestriasztó spray, nem tudom, mennyire lehet hatásos.
2022. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Semmit! Simizd meg 😊
2022. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálad laknak akkor légy boldog, mert a szomszédok dolgait rágják meg.

Nálad pedig minden féle rágcsálót levadásznak.

Nekem a padlásomon kb 10 évig éltek nyestek aztán vettem egy vizslát, és az egyiket sajnos elkapta, a másik pedig elment.

Na ez alatt a 10 év alatt soha semmi nem mászta meg, nem rágta meg semmi a kocsit. Egér még a környéken sem volt.

Így kb 6 éve ultrahangos riasztók vannak a házba, miután egér kakit találtam takarítás közben. Idén pedig az autó is kapott egy akkura köthető nyest riasztót...

2022. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nálam laknak-e, de az én kertemben játszanak, a garázs tetején többször láttam őket, úgy nézem, jól érzik magukat. Rágást még nem láttam,egyenlőre a lábtörlő jelölését szeretném megszüntetni.
2022. jún. 22. 09:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Élvefogó, más nem segít.
2022. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tett az ajtó másik oldalára :D
2022. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Add nekik a lábtőrlőt ha annyira tetszik nekik hogy már le is stoppolták. Nem egy nagy összeg.
2022. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Minden viccet félretéve... pisilj a helyükre... Esküszöm beválik :D
2022. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A pisi tényleg beválik.Mert érzik hogy egy nagyobb állat pisije :) Mármint nem sértés vagy ilyesmi, tényleg így van :)

A kutya is bevált módszer.Szereti húzni a kutya agyát éjjel...tudja a határait, a korlátait...tudja jól hogy a kerítésig tud a kutya menni.Képes előtte úgy elsétálni hogy tudja nem eshet bántódása és direkt provokálja :)

Ha az autóban nem tesz kárt, vagy a padláson vagy akárhol, akkor nincs különösebb probléma velük.Néha kellemetlenül hangoskodnak éjjel.Ha az autó motorterébe bemennek, ott komoly kárt is csinálhatnak.De szeretnek felmászni a kocsira, a motorháztetőre felugranak a kerék mellett és felmásznak a tetejére a szélvédőn keresztül,és rohangálnak pár kört :) Az a kellemetlen ebbe, hogy ha lejtős a motorháztető, akkor a körmeivel kapaszkodik fel,és simán megkarcolhatja a fényezést.Én a kocsik alá hálót teszek, amit csapdának vél, így elkerüli.Meg nem szereti,mert beleakad a lába.Ha van bármilyen hálód tedd egy éjszaka a lábtörlőre, tegyél rá valami nehezéket. Vakondháló, csibeháló vagy drótháló, de akár még dryvit háló is megteszi.Elég picivel nagyobb darab mint a lábtörlő.

2022. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyestriasztó, kutyaszőr meg mindenféle praktikákban egy közös van: semmit sem érnek!

Ha kutyát tartasz akkor a kert "lenti" részéről valamennyire távol tudod tartani őket, de hallottam már olyan esetről hogy a tornácon éjszaka szundizó kutya tápját dézsmálta a nyest 😃

Ha bejár valahova a nyest akkor csak a bejutási pontok, rések tyúkhálóval történő lezárása segít.

Ha megszabadulni akarsz tőle... izé mérgezni csúnya dolog 😃 humánusabb ha becsapdázod. Akkor egy ideig - amíg másik nyest nem költözik a kiürült élettérbe - nyugtod lesz tőle.

2022. jún. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!