Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Görényt láttam 5 perce a...

Görényt láttam 5 perce a kertben. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Előbb voltam kint cigizni és görény ólálkodott a kertünkben. Valami állatkát el is kapott.

Kártékony ez az állat?

Ha igen, akkor hogyan lehet "el űzni", milyen módszerekkel?



2013. nov. 2. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos, hogy görény volt?
2013. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Próbáld megfogni egy dobozba,és vidd majd be egy kisállat kereskedésbe.Nézz utána mit eszik,addig adj neki valamit.

Szerintem.

2013. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát a bizonyos fél fehér pofájáról annak képzeltem, meg a nagy prémes farkáról.
2013. nov. 2. 22:06
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán az
2013. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nyest láttál mert az bátrabban megy az emberek lakta területre (hasonlít a görényre, így sokszor össze is keverik)

Nem kell vele csinálni semmit. Már régen messze jár. Ha vannak csirkéid, akkor érdemes este jól elzárni őket, hogy a nyest ne férjen be közéjük..

2013. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a helyzet már több éve ezen a területen ólálkodik, de testközelből most láttam csak. Bár utánanéztem és nyestre is hasonlít talán még jobban.

Csirkék azok nincsenek.

2013. nov. 2. 22:10
 7/19 tabaki ***** válasza:
53%
Nyest a valószínűbb. Mit jelentene az, hogy kártékony? Kifosztja a hozzáférhető helyre rakott madárfészkeket, ha madárodúd van a kertben, érdemes megvédeni valami tüskés akadállyal, viszont nagy ellensége a mókusnak, pelének, pocoknak (amelyek sokkal inkább tekinthetők kártevőnek). Ha beköltözik a padlásra, kellemetlenné válhat az állandó motozás, dobogás, de ha gyakran megzavarják, el fog fog tűnni. Egyébként szigorúan védett állat, és ha a te köreidet nem zavarja különösebben, ne hajkurászd. Érdekes, szép állat, örülj, ha megfigyelheted.
2013. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
A legjobb volna, ha leszoknál a cigizésről.
2013. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, legyél szíves máskor a kérdéssel kapcsolatban írni! Köszönöm!
2013. nov. 3. 08:45
 10/19 anonim ***** válasza:

Görény, nyest, menyét, pele, stb... Ezek is keresik télire a meleg zugokat, melyeket leginkább az ember udvarában, házában találják meg...

Ha nincs baromfid és nem okoz nagy kárt a házadban, akkor hagyd, téged nem fog bántani!


Nekünk évek óta a padláson ólálkodik valami állat. Nincs tyúkunk, mégis gyakran találunk tojásokat itt-ott. Ezeket ilyen állatok hozzák. Sokszor az eresz környékén fészkelik be magukat a hangokból ítélve. Még sosem láttuk őket, de mivel nem okoznak semmi kárt nálunk, így hagyjuk. Nem tudjuk, hogy görény, menyét, vagy valami kis pele, de csakis ilyesfajta állat lehet.

2013. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!