Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka van a kertben, mit...

Róka van a kertben, mit tegyek? SOS! Hogyan "kergessem" el, ha már megölni nem kéne? (mondjuk én az utóbbit sem bánnám) És van kint az udvaron egy házimacska is. Az mit tud vele kezdeni? Illetve fordítva? Elkaphatja a veszettséget?

Figyelt kérdés

Városban lakom, főút melletti kis utcaban(!) és mégis róka tanyázik nálunk..

Elég nagy a kertünk, sok fával és bokorral, szóval van hol rejtőznie..

Láttam reggel, és este is, a kapu felé mászkált, majd visszament a kert hátsó részébe.. Hívtunk már rendőröket, vadászokat, (csak a rendőrök jöttek ki még, de ők nem tudtak mit csinálni) Valószínű hogy veszett, hogyha forgalmas helyen lakom, ês mégis idemerészkedett? Autók és emberek közé? Nincs is olyan hideg(sőt), ês hó sincs ugye, hogy ilyen helyen keresne kaját!! Segítsetek! Félek tőle, nem merek kimenni szinte még a kapuhoz sem, inkább az ablakon mászok ki az utcára..:((



2013. okt. 11. 23:18
1 2
 1/19 FIVESTAR ***** válasza:
40%
1 szó: légpuska :DD
2013. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 bamboochatheone ***** válasza:
2013. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Élvefogó csapda.
2013. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom merre laksz, de a hírekben is volt hogy valamerre találtak veszett rókákat. Elkaphatja a cicád. Elég lenne az is ha a róka megpróbálja elkapni a cicát de csak összenyálazza és utána a macska benyalja. Arról nem is beszélve ha megharapja. Nem biztos hogy veszett, de ha túl kedves vagy agresszív akkor jobb vigyázni vele. Szerintem oltasd be a cicád amíg nem késő. A veszettség nem igazán gyógyítható. A vadászok nem mondtak valaki mást aki tudna segíteni? Nem tudom ki más tudna segíteni.
2013. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, szerintem előbb szalad el előled, mint sem, hogy megtámadjon. Menyj ki csörömpölve egy fazékkal, tuti elszalad, de ne bántsad! A macskát meg oltasd be.
2013. okt. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ha veszett akkor feltűnően szelíd és a közeledbe merészkedik... attúl hogy beköltözött a kertbe nem biztos, hogy veszett, az utóbbi pár évben megfigyelhető, sok városban, hogy olyan vadállatok, ragadozók, nagyvadak, madarak, amik eddig nem voltak jellemzőek a városi létre beköltöztek, valószínűleg megszokták az embert, télen a városban picit melegebb is van, és több a kaja... Veszprémben pl belvárosban teljesen megszokott mostanában, hogy éjszaka rókák követnek... máshol vaddisznók vannak, Fehérváron láttam már baglyot, sólymot...

ha zavar a rókád, mindenképpen vadgazdálkodó szerveknél kell bejelenteni...

2013. okt. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Platypus ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont, attól hogy ott van még nem feltétlenül veszett. De a macskát nem ártana beoltatni, elővigyázatosságból. Lehet ez a róka egészséges, de ha odaszoknak akkor előbb-utóbb akadhat köztük fertőzött. Ha a háziállatokat beoltatjátok és nem álltok le pacsizni a rókával, akkor nem vagytok életveszélyben pusztán azért, mert a közelben él. Az egészséges róka meg amúgy sem hagyja hogy érintésközelbe juss. Ha gyanúsan szelíd, akkor azonnal szólni kell a hatóságoknak, de az hogy látod néhanapján ahogy éli az életét még normális.
2013. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Már hívtunk egy csomó mindenkit, de először nem igazán foglalkoztak vele..most viszont kihívjuk a vadászokat..

Attól félek igazából a legjobban, hogy veszett, de tényleg nem tudom au e vagy sem.. A ház közelébe ment, de amikor a kapunál szaglászott és elment egy autó, akkor elfutott..

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 12. 10:58
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül veszett minden róka, amelyik lakott területre jön! Csak kaját keres és valószinüleg ki fogja magát ásni és olyan jól mászik keritést, mint a kutya. Lehet mire kijönnek a vadászok, már meglép. De azért ne kockáztass, ők jobban tudják mi a teendő és mit csinál ha veszett.
2013. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Veszettséget nem lehet már csak úgy megállapítani, hogy túl szelíd a róka. Ugyanis nem egy tényleges esetről hallottam már, mikor a róka nem volt veszet, de egyáltalán nem félt az embertől. Az egyik ilyen eset pont a falumba történt. A róka annyira hozzászokott az emberhez, hogy nem is foglalkozott velük, csak akkor, amikor elkergették.

A macskát, meg mint írták oltasd be. A rókát meg mindig zavard el, ha meglátod, így rájön nem olyan biztonságos a terület. Emellett rakj ki gyűjts össze emberi hajakat, tömj meg pár harisnyát velük, majd lógasd ki. Ettől a róka érezni fogja az emberi szagot, és, ha jól csináltad, akkor nem nagyon fog utána a telked közelébe menni.

2013. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!