Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy jó erős zseblámpa hatékony...

Egy jó erős zseblámpa hatékony lehet az erdei állatok ellen?

Figyelt kérdés
Mármint hogy ne támadjon meg a vaddisznó és hasonlók. Este gondoltam sétálni, mert az úgy chill. Esténként az autó reflektora is elvakítja, és ledermeszti a vadakat, akkor zseblámpával is működne?
2022. dec. 2. 22:58
1 2
 1/18 anonim válasza:
84%
Nem, pont ledermedhetnek tőle és nem futnak el. Legjobb a gázpisztoly. A durranástól csak úgy iszkol a desznyó.
2022. dec. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
A vaddisznó csak akkor támad, ha kicsi csíkos malacai vannak. Erre azért készülhetsz, mert hamarosan (pár hónap múlva) lesznek. Szoktam sétálni, de rókán, nyesten és vidrán kívül csak vaddisznókat láttam. Településen belül szoktam a kutyával is. Nálunk közel van az erdő.
2022. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Sétálni máshol is lehet, ezt soha nem értettem, hogy mindentől be vagytok szarva odakint, de azért szándékosan begázoltok a vadonba.
2022. dec. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen találkozom vaddisznókkal, egy erdő mellett élek. Ha hangosan rájuk szólok, hogy "Hé, malac!" akkor elfutnak, de a lámpa nem zavarja őket.
2022. dec. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
#3 a horrorfilmek is így kezdődnek.
2022. dec. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Vannak taktikai elemlámpák, amelyeknek van olyan funkciója, hogy nagyon erős, koncentrált fénysugárral elvakítja a támadót és egy ideig nem lát semmit. Hogy vaddisznóra mennyire jó az passz.
2022. dec. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Vaddisznó fosik az embertől, vaddisznó okozta haláleset 200 éve nem történt Magyarországon. Ha cseszegeted akkor nem fog neked menni, csak ha veszélyben érzi magát. De egy szarvas is neked szaladhat ha sarokba szorítod és menekülni kezd.

Magyarországon csak 2 nagyvad van ami veszélyes rád, egyik a kóborkutya, a másik az ember. Meg kell említeni a bükki farkasokat, de a farkasok még jobban félnek az embertől mint a többi vad. Még a muflon lehet veszélyes ha, azt is ha cseszegeted akkor neked ront és ő megtud ölni.

2022. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1.: De ha mondjuk nekem támad az állat, és ledermed, az pont hogy jó, nem? :)


2.: Kb. mikortól lesznek veszélyesek a vaddisznók? Mármint tudom, hogy mindig, mielőtt írná valaki :D Arra gondolok, hogy az alaptermészetüktől jobban.

Egyébként én is falun lakom, és őzet, szarvast a faluban is szoktam látni éjjel.


Érdekes, hogy még 7-8 éve volt olyan, hogy este kimentem az erdő közepébe, és a 1,5-2 órás sétám alatt egy nyikkanást sem hallottam, mintha kihalt lett volna az egész. Bár most így belegondolva, ez inkább félelmetes, horrorfilmbe illő (túl nagy csend).

Aztán mostanra már úgy elszaporodtak a vadak, hogy nappal is látni őket.

Te egyébként szoktál esténként erdőben sétálni?


4.: Hát velem előfordult olyan, hogy vaddisznót láttam a malacaival. Épp az erdőben bringáztam, és szürkületkor jöttem hazafelé. Nagy nehezen észrevettek, de csak arrébb futottak olyan 30 méterre az úttól. Illedelmesek voltak, legalább elengedtek, de azért para volt elmenni mellettük :D


7.: Csak sima erdei utakon tervezek menni, nem az erdő sűrűjében. És egyébként a Bükkben lakom.

2022. dec. 3. 09:42
 9/18 A kérdező kommentje:

7.: A kóborkutyáktól valahogy nem félek, pedig lehet hogy kéne. Múltkor fényes nappal az erdőben láttam 3 kutyát. Random az úton elkezdtek ugatni. Nem voltak éppenséggel kicsik, és az egyik közülük szerintem bull típusú volt. Elkezdtem keresni egy botot, de addigra már eliszkoltak. Egy halott szarvasból lakmároztak, azt ugatták annyira. Talán érdemes lenne beszereznem egy gázsprayt. Még ami idegesítő szokott lenni, az a kekeckedő vadászok. De szerintem beszerzek egy halálfej mintás símaszkot, rájuk sem nézve elsétálok mellettük, és talán leszoknak a kérdezősködésről :D


Egyébként régen gyakran sétáltam az erdőben esténként. Akkor szoktam le róla, amikor az út tetejéről elkezdett rohanni felém egy vaddisznó. Akkor szaladni kezdtem, de tőlem néhány 10 méterre kitért. Szóval nem engem akart elkapni, csak éppen összetalálkoztunk. Azért mégiscsak egy rossz emlék, azóta nem merek sötétedés után sétálni (eddig).


Gondolom egyébként nem én vagyok az egyetlen, aki esténként túrázik, és a híradóban sem hallani esetekről. Persze ha sötétben vezetek, az nyilván sokkal veszélyesebb, vagy akár városban a járdán gyalogolni, ott is elüthet egy kisodródó autó.

2022. dec. 3. 10:01
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy ne kerülj a koca meg a malacai közé, illetve ne zárd le a menekülés útját (amúgy ez utóbbi a nyílt erdőben nehezen elképzelhető).

Egy ember elég hangodan csörtet az erdőben, emiatt lehetett, hogy nem hallottál vadat, mert idejekorán elszeleltek.


Még egyszer: a lámpa nem zavarja annyira a vaddisznót, nem marad helyben, de nem is igen ijed meg tőle. A füle meg a szaglása a fő érzékszerve, ha megérzi a szagod, akkor nagy horkanva elszalad, ha világítasz rá, ha nem. Az őzeket, nyulakat egy időre helyben tudod tartani, ha elvakítod őket, de az is csak arra jó, hogy kicsit jobban megnézd, mielőtt elszalad. A róka is csak figyel a lámpára, de neki is van annyi esze, hogy ne várja meg egy helyben, hogy mi lehet az, hiába nem köti közvetlenül az emberhez a fényt.


Szóval a lámpa nem egy lézerágyú, hogy megvédjen a sötétben.

2022. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!