Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy jó erős zseblámpa hatékony...

Egy jó erős zseblámpa hatékony lehet az erdei állatok ellen?

Figyelt kérdés
Mármint hogy ne támadjon meg a vaddisznó és hasonlók. Este gondoltam sétálni, mert az úgy chill. Esténként az autó reflektora is elvakítja, és ledermeszti a vadakat, akkor zseblámpával is működne?
2022. dec. 2. 22:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10.: Ja még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy azért az állatoknak csak észrevesznek egy lámpát. Azért az eléggé feltűnő. Lehet azért nem igen találkoztam vadakkal, mert lámpa fényét jó messziről észrevették? És ezért látok gyakrabban vadakat szürkületben, sőt még nappal is?
2022. dec. 3. 10:17
 12/18 anonim ***** válasza:
Itt éjjel van közvilágítás, mégis az erkélyajtón nézett be a róka! Szomszédék egészen megdöbbentek, hogy teljes világosságban ott volt!
2022. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Én medvének való gázsprayt viszek (vadászboltban lehet kapni). Már láttam többször medvét, de sosem támadott meg, ment a dolgára, de azért nagyobb biztonságban érzem magam vele. Amúgy az erdőben eddig mindössze cigányokkal voltak afférjaim, állatokkal nem.
2022. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13.: Nem is tudtam, hogy lehet kapni ilyet vadászboltban. Közterületen hordani nem illegális? Az erdőig is el kell jutni valahogy. Úgy emlékszem, hogy max 20ml a legális, és a töltet is megvan határozva.


Este is szoktál járni erdőbe?


"cigányokkal voltak afférjaim, állatokkal nem."

Eddig ez a legnagyobb paradoxon, amivel életem során találkoztam.

2022. dec. 5. 20:47
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom ha illegális-e, én Romániában lakom (Brassó mellett), még sosem szóltak miatta, buszon-vonaton is nálam van.

Este nem szoktam, általában a táj miatt kirándulok, pl fényképezni is szoktam, nem pedig hogy eltaknyoljak a sötétben (bár van egy fejlámpám ha esetleg rámesteledik).

A gombaszedők agresszívek szoktak lenni, mert azt hiszik hogy te is gombát gyűjtesz, vagy hogy adnod "kell" nekik valami értéket.

2022. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
plusz a fatolvajok, mert azt hiszik, rájuk akarod hívni az erdészt
2022. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyik barátom felelősségre vonta a fatolvajokat, akik a kivágott és út mellé halmozott rönköket akarták elvinni (teherautóval, nem kispályások voltak). Aztán másnap senki sem találta, végül az út mellett találták meg vérbefagyva. Még jó, hogy túlélte, a fatolvajok meg egymásra tolták, hogy ki bántotta. Ezért sokkal veszélyesebb a két lábon járó vad, mint akármilyen négy lábú.
2022. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A vaddisznó három esetben támad csak meg:

- sebzett állat (vadászat során, de gondolom nem annak a közepébe akarsz besétálni);

- sarokba szorítod, elzárod a menekülési útját;

- az anyakoca és a malacok közé állsz.

A sebzett vad nem mérlegel elborul az agya az adrenalintól, nekedront döf, harap, minden más esetben igazából elriasztani akar biztosítani a saját (és malacai) menekülési útját.

A vaddisznó IS - mint minden állat - ösztönszerűen fél az embertől. Ha zajt csapsz vagy megérzi a szagod akkor el fog menekülni. Nem fogsz vele találkozni, a lámpára amúgy rá se hederít.

2022. dec. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!