Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Erdei túrákhoz milyen engedély...

Erdei túrákhoz milyen engedély nélküli fegyvert lehet venni vaddisznók elriasztasara?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben nagyon elszaporodtak a vadmalacok és féltem a kutyáimat. Van valami riasztó fegyver amihez nem kell engedély és csak elijeszti őket de nem sért meg senkit?

2023. márc. 5. 14:36
1 2
 11/18 polarbeer ***** válasza:
25%

Csak akkor agresszív az anyakoca is, ha nincs más választása. Inkább elvezeti a kicsiket.


Máskülönben február-márciusban felkoncolt emberrel, kutyával, szarvassal lenne tele az erdő.


A középkorban is inkább ráfogták a vaddisznóra, mint ahányszor tényleg disznó gyilkolt.

2023. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Még jó hogy te így tudod mi történt a történelemben ... Nem kéne hamis infókkal veszélyeztetni más testi épségét. De, a vaddisznó, különösen a kocák agresszívek, az hogy kutyával flangálnak felé, még plusz rátesz egy lapáttal.
2023. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 polarbeer ***** válasza:
67%

Kedves 12-es!


Sajnálom, de rosszul tudod. Egyszerű kirándulónak, még ha kutyával is járja az erdőt, igencsak minimális esélye van a vaddisznóval való találkozásra. Ha az illető fegyelmezett, akkor ennél még sokkal, de sokkal kisebb esélye van a vaddisznótámadásra.


Biológus vagyok, nagyon sokat járok természetben, de napközben még sosem (!) találkoztam vaddisznóval. Este is gyakran kint vagyok (pl. vadkemping), akkor röfögést szoktam hallani, néha közelebb, néha távolabb. Sosem esett bántódásom, és soha senkitől nem hallottam még a közvetlen közelemből, hogy kirándulás, túra, kutyasétáltatás miatt baja lett volna vaddisznóval.


Ez egy jó írás a témában:

[link]


(2-es és 11-es voltam)

2023. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%
Mikor megvettem a fegyvert,nem az volt a motiváció hogy disznókra meg kutyákra lövöldözzek.Tavaly,nem sokkal a háború kitörése után szántam rá magam.Ha esetleg átterjedne a harc hozzánk is,nem baj ha van az embernek némi tapasztalata.Megszokni a fegyver súlyát,fogását,hangját.Szétszedni,összerakni,betárazni,üríteni.Ne legyen idegen érzés kézben tartani.
2023. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

"A középkorban is inkább ráfogták a vaddisznóra, mint ahányszor tényleg disznó gyilkolt."


Mert akkor mi volt ha nem disznó, talán a gevaudani rém? Ne szórakozz már, egy disznó könnyen kicsinál egy embert ha feldühödik, és lerohanja.

2023. márc. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

ZSONI 45, egy gázpisztoly nem fog megállíti egy disznót, de kutyát sem, csak hamis biztonságérzeted lesz tőle, azt nem arra találták ki.

Nem vagyok fegyverellenes, nem azért mondtam, csak jó szándékból, nehogy megjárd vele.

2023. márc. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-Mint írtam:nem disznók,kutyák,egyéb állatok miatt vettem,és ember ellen sem akarom használni.Csak szórakozás,pasi dolog.
2023. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%

A vaddisznó elriasztásának a helyes módszere az hogy zajt csapsz! El fog menekülni ha meghall, megérzi a szabod. Ha viszont sarokba szorítod, elvágod a menekülési útvonalát, vagy a koca és a malacok közé állsz akkor durrogtathatsz te akármilyen fegyverrel neked fog menni. Nem azért mert "gonosz" hanem mert felpörög az agya és menekülési útvonalat akar magának biztosítani.

Tartsd szemmel a kutyádat, legyen behívható és ha azt látod vadra mozdul akkor hívd vissza. Elég csúnyán tud járni a blöki ha szem elől téveszted, ösztönösen nekiront a malacoknak és felbukkan a koca (márpedig mindig ott van a közelben). Ha összeakaszkodnak akkor - bármennyire is szeretnél - NE menj oda mert téged is megsebez a vaddisznó. Hívd vissza a kutyádat a vaddisznó nem megy utánad hanem eliszkol.

2023. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!