Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tengerimalacot hogy kell...

Tengerimalacot hogy kell helyesen tartani hogy boldog élete legyen? Másik kérdés szabad pl simogatni és játcani vele?

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
játszani
2023. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok helyesírásbu*i, de ez nekem is szemet szúrt.


Két tengerimalacot vegyél, nagy ketrecben. Széna, táp, friss víz, alom. Tengerimalac válogatja, melyik szereti vagy sem a simogatást. Játszani szerintem te aligha tudnál vele.

2023. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekkoromban voltak tengerimalacaim. Az egyik olyan szelíd volt, hogy a hátára feküdt simogatásnál, a másik félt és harapott. Ugyanolyan kicsinek kerültek hozzánk, ugyanazt a bánásmódot kapták. 🤷🏻‍♀️ Mint előttem írták, nagy ketrec (lehetőleg minél nagyobb, széles, nem magas), és kell a ketrecbe ház, ahova be tudnak bújni. Speciális itató, amiben egy golyó mozog ha használják, és engedi a vizet (állatkereskedésben tudni fogják), és valami nehéz tálka a magoknak, mert különben simán felborítják. 😅 Az ételekre pontosan nem emlékszem, vannak dolgok, amiket nem szabad adni nekik, ezt legjobb ha attól kérdezed meg, akitől veszed őket, mármint a tengerimalacokat. A tengerimalac igencsak társas állatka. Állatkereskedésben sajnos láthatsz pl. nyuszival összezárva, de azt nem szabad, nem értik meg egymást. Csak másik malaccal lesz boldog, akárki akármit mond. Mi minden nap simogattuk, óvatosan kézbe vettük őket, hogy szokják. De mint írtam, csak az egyikük lett szelíd. Nagyon cuki, de elég bugyuta kis lények. :D
2023. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nézd meg a Fleabag című comedy-drama sorozatot, minden benne van, amit tudni lehet/kell/érdemes a tengerimalacokról.
2023. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Azért az oldal többi részét is olvasd el.

2023. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
67%

Egy tengerimalac, ha jól tartják, 5-8 évig él, szóval első sorban nagy felelősség, ezt gondold végig, mielőtt tartásba kezdenél. Ahogy írták korábban, társas lény, mindenhol azt fogják javasolni, hogy minimum kettőt tarts együtt, de ivaros hímet és nőstényt nem szabad, mert folyamatosan szaporodni fognak, ami nem csak a nőstény szervezetét terheli meg, hanem egy idő után nem fogsz tudni mit kezdeni a sok malaccal. (A felelőtlen szaporítás miatt utcára dobott malacokkal Dunát lehetne rekeszteni - a Magyar Tengerimalacvédő Egyesület facebookján olvashatsz erről, náluk örökbe fogadás is lehetséges)


2 malachoz minimum 100x50 cm-s ketrecet javasolnak, ennél kisebben nem jó nekik, mert viszonylag nagyra nőnek.


Nekünk egy malacunk van (tehát ilyen szempontból rossz gazdik vagyunk), ő szereti a simit, de finoman lett hozzászoktatva. Játszani nem igen lehet vele, de ha jó kedve van, "popcornozik": viccesen ugrál a levegőbe. A miénk, mikor fiatal volt, rendszeresen felugrott az ölemből a vállamra és ott mujjogott a fülembe.


A tengerimalacok elsődleges tápláléka a fű/széna, a zöldségeket/gyümölcsöket imádják, de csak ritkán szabad nekik adni, mert olyan, mint az embereknek a csoki, egészségtelen. A szénában tudnak válogatni, a miénk kb. egy típust hajlandó csak megenni, mondjuk, az nem egy nagy költség, 200 Ft/zacskó és kb egy hétre elég. E mellett még tengerimalac tápot kap, de itt is olyat érdemes adni neki, ami csak pellet formájú, és nem tartalmaz pl. magokat, mert azzal felsértheti a fogát, amibe idővel bele tud halni.


A tengerimalacok szervezete nem tudja tárolni a C vitamint, ezért azt is folyamatosan adagolni kell nekik az ivóvízükbe. E nélkül lebetegszik a malac.


Ja, és mivel nem tudja a ketrecben koptatni a körmét, azt is folyamatosan vágni kell neki, ami malaca válogatja, de nem a legegyszerűbb. Ha túlnő neki, fájdalmai lesznek.


Én imádom a mi malacunkat, mert ahogy írtam, oda kell figyelni, de alapból nagyon kedves és szeretnivaló állatok. Mivel alapból rosszul tűrik a stresszt, nem is érdemes sokat kiveszegetni őket. Arra viszont készülj fel, hogy kakil/pisil, mi rendszeresitettünk pár törcsit, amire rárakjuk, ha kint van, így nem történnek balesetek. Ja, és ha valami nem tetszik neki, védekezésből odakaphat a fogával, de a miénk sose harapott erővel, a nélkül is csak pár alkalommal 5 év alatt.


Szóval ahogy látod, azért elég körülményes tud lenni a tartásuk, de szerintem megéri, de kérlek, akkor vágj csak bele, ha van hozzá türelmed 5-8 évig.

2023. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2023. márc. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!