Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha erős lámpával túrázok...

Ha erős lámpával túrázok éjszaka, akkor jobban elkerülnek a vadállatok, vagy nem foglalkoznak vele? Vagy mit lenne még érdemes vinnem magammal?

Figyelt kérdés

Átálltam arra, hogy sötétben megyek, mert ilyenkor nyugodtabb minden, és más az erdő hangulata, meg utálom az embereket is...


Még nem találkoztam eggyel sem, gondolom éjjel közepén hidegben nem is aktívak. Érdemes lenne vinni valamit magammal?

Van itthon egy kis rézfokos, ami életlen. Apám mindig azt hozta magával, amikor hajnalonként gombázni mentünk.


Gondolom, ez semmit nem ér egy rohamozó szarvas, vagy vaddisznó ellen. Főleg nem képzettség nélkül. Az északi részen élek, a szomszéd faluban láttak medvét is. A medvespray egyébként nem sokat ér egy elszánt medve ellen, és jó drága.


Ezt néztem ki: [link]

Az őseink sok nagyvadat megöltek lándzsával oly módon, hogy a végét a földre támasztották, és az utolsó pillanatban a végére tapostak. Egy nagy szarvasbika vagy vaddisznó ellen szerintem csak ilyennel lehetne esélyem. És ha majdnem minden nap kimegyek az erdőbe, akkor előbb-utóbb úgyis megfog támadni valami, nem? Ha nagyon ritkák is az ilyen esetek, éveken keresztül azért nem lehet elkerülni, ugye? Még annyit, hogy csak zseblámpám van, de fejlámpát tervezek venni, szóval mindkét kezemet tudnám használni védekezésre.


febr. 1. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hazai vadállatok inkább elkerülnek, ha tehetik. Állítólag még a medve is. Amikor szerintem nagyobb esély van a támadásra, amikor kölykeik vannak. Ha veszélyben érzik őket, akkor a vaddisznó például támadhat. Szerintem ha elég feltűnő vagy nekik (és a vadászoknak) akkor nem kell támadástól tartanod. Lámpa, láthatósági mellény, esetleg valami, ami egy kis zajt csap (nálunk volt, hogy egymás mellé lógattunk egy fém bögrét és egy botot, ami minden lépésnél hozzáütődött). Az erdőben egyedül én inkább a kóbor kutyáktól és az emberektől tartanék. Na meg a vadászidénytől.
febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Le ne állj lándzsával hadonászni egy több mázsás vadkannal...

Az erdei állatok nagyrésze pont hogy szürkületben vagy este aktív.

Szimplán legyen nálad egy erős fényű lámpa és csapj zajt (pl. direkt taposd minél hangosabban au avart), ez valószínűleg elijeszt minden közelben lévő állatot. Vaddisznótól és medvétől kell inkább tartani. A szarvas, farkas, róka az esetek nagyrészében menekül az embertől. Legegyszerűbb kerülni a konfrontációt. Ha rohan feléd egy mérges vaddisznó, akármilyen középkori fegyverarzenálod van, valószínűleg elő se tudod szedni, mire felöklel, vagy ha mégis, kicsit megbökdösöd, amitől még ingerültebb lesz.

Régen valóban lándzsával vadásztak disznóra (és haltak bele gyakran a folyamatba), de ők tudták hova kell szúrni és hogyan, csapatban voltak és az állatot előtte általában már kifárasztották, esetleg meg is sebesítették kutyákkal.

febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy machetén van, azt viszem magammal az erdőbe. Ha éjszaka járnék esetleg vennék egy riasztópisztolyt is. És valóban, csapj zajt, elég ha néha tapsolsz kettőt-hármat. Amúgy sose értettem az éjszakai túrázást, voltam pedig jópáron, nem látsz semmit, pedig az volna a lényeg. Az éjszakai erdő hangulatához nem kell mászkálni, leülsz valahová és kész.
febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2.: Értem, és nincs is tervben semmiféle hadonászás, de ha nekem ront egy vaddisznó, akkor van jobb ötleted, mint a magam elé támasztott lándzsa? Általában úgyis az utolsó pillanatban kikerülnek. Ha pedig nagyon megakar támadni, az sem segít, ha fa mögé állok, fára mászni pedig nem annyira egyszerű. A fák többsége alkalmatlan rá mifelénk, vékonyabb testalkatom van.

Azt értem, hogy a farkastól nem kell félnem. Nagyon ritka, és nagyon félénk, de biztos vagy abban, hogy a szarvastól sem? Egy gímszarvas megnő 3-4 mázsára is, hazánkban lehet kisebbek, nem tudom. A jávorszarvasról tudom, hogy a legveszélyesebb dög, ami ha egyszer megtámad, csak lelőni lehet, de mi a helyzet a gímszarvassal? Láttam már párat, és baszott nagy jószágok, és egyáltalán nem tűnnek jámbornak.


2.: Te akkor még nem voltál olyan éjszakai túrán, amikor havas, vagy deres volt a táj, és mellette telihold volt, olyankor el lehet látni több száz méterre is, ha nyílt területen vagy.

"Az éjszakai erdő hangulatához nem kell mászkálni, leülsz valahová és kész." Hogy érted? Éjszaka üljek le pl. egy vadászlesben? Erre gondoltál?

febr. 1. 16:47
 5/8 A kérdező kommentje:
A legutóbbit a 3.-asnak szerettem volna címezni, csak elírtam.
febr. 1. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy valódi lándzsának azért súlya van, mire azt magad elé emeled, az is másodpercekbe telik, a támadó vaddisznó meg elég gyorsan tud futni. Szóval erre nincs biztos tanács, hogy pontosan mit érdemes tenni ilyen helyzetben. Amúgy meg a vaddisznó csakis önvédelemből támad az emberre, vagy ha szándékosan megzavarják, a koca meg akkor, ha a malacait védi. Szóval erre azért kevés az esély, hogy csakúgy ok nélkül neked rontson az az állat.
febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.: 4.25 lbs-t ír a teljes súlyra, ami 1,9kg.

Szóval nem ilyen 10-15 kiló, mint amire gondolhattál. Egyébként meglepően kevés a súlya a képhez képest.



Nem ismerem annyira a vaddisznókat, de ha egy lándzsába belefutnának, akkor az nem inkább menekülésre ösztönözné őket? Csak mert a medvéknél, kutyáknál, a ragadozóknál általánosságban így van. Persze csak ha ők támadnak. Kutyával szemben az működik, ha ordítanak, valamilyen tárggyal ütnek felé. Tudom, hogy ez pont az ellentétje annak, mint amiket mondanak, de én arra az esetre gondolok, amikor a kutya már nagyon támadásba lendült . Ilyenkor esetleg a szembe nézés is segít? Több videót láttam már ilyen esetekről, és a kutyákat meglehet fékezni határozott és agresszív fellépéssel. Ismét írom a félreértések elkerülése végett, hogy olyan helyzetekre értem, amikor már minden kötél szakadt, szóval ilyenkor esetleg a szemébe nézés is segít?


Amúgy aki írta, hogy az emberektől tartana leginkább az erdőben, annak igaza van. Vaddisznó és egyéb támadásokról nem nagyon hallani, de olyat már olvastam (azt hiszem ezen az oldalon), hogy a fatolvajok összeverték az arra kószálót, de egy lándzsa gondolom ilyen alakok ellen is hatékony lenne, csak ehhez akkor már nem ártana egy kamera is, ami a jogos önvédelmet bizonyítja. Úgy tudom, hogyha hárman támadnak meg, akkor már mérlegelés nélkül minden jogos önvédelemnek számít. Na meg ugye egy lándzsa szúrásra való, azzal nehéz is arányosan védekezni, ha nem akarjuk, hogy elvegyék tőlünk, és ellenünk fordítsák.

febr. 1. 19:45
 8/8 Grimfox ***** válasza:
Nekem egy felriadt madár belerepült az arcomba. Az éjjeli állatoknál lehet nem annyira a fény a távoltartó tényező, hanem a hang, és szag. A szagot megoldja a rovarriasztó spray(télen ez mondjuk nem aktuális), a hangot pedig sokféle eszközzel lehet biztosítani. Külföldön gyakori, hogy medvék ellen amolyan csengőket viselnek a túrázók. Éjjel szerintem minden mást is figyelmeztet, hogy jösz, és időben elkerülnek. De ha mindenképp fényt akarsz, nem zajt, akkor jobbnak gondolnám egy körben mindenfelé világító fényforrást, amit minden irányból látnak. Lehetőleg ne túl erőset, mert vannak állatok, amik ledermednek, ha elvakítja őket a fény.
febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!