Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen feltételek kellenek az...

Milyen feltételek kellenek az európai szürkefarkas tartásához, ha felnőtt koromban ezzel a fajjal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

-Milyen engedélyek kellenek hozzá, ezeket hogy lehet beszerezni?

-Mekkora terület van előírva eme farkas (Canis lupus) tartásához?

-Hogyan léphetek majd kapcsolatba a hazai, vagy külföldi farkastenyésztőkkel?

-Mennyibe kerül tartása, illetve maga a farkaskölyök?

-Feltétlenül etológusnak kell tanulnom, ha európai szürkefarkast akarok tartani?

Kérlek titeket, hogy csak az válaszoljon, aki ért hozzá!


2011. febr. 7. 19:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De, etológusnak fogok tanulni, és farkasokkal, konkrétan szürke farkasokkal szeretnék foglalkozni.
2011. febr. 15. 21:30
 12/23 anonim ***** válasza:

Én mint a téma nem ismerőse, csak annyit tudok mondani:

A szürkefarkas fokozottan védett.A tartása nagyon nagyon költséges.Engedélyek kellenek, amik nagyon drágák lesznek, az is elképzelhető, hogy kimennek hozzád, és megnézik milyen körülmények között akarod tartani az állatot, és milyen célra akarod használni(őrzés, tenyészet, rezervátum)


A napi ellátása egy vagyon, és mint írták, egy farkas nem lesz elég ahhoz, hogy normálisan éljen és úgy tartsd ahogy neki az jó is lesz.

A 6-8 kicsit sok, de mondjuk 4-5 már elég, egy normális környezethez, ahol a hierarchia is működésbe lép.Gondolom kíváncsi vagy milyenek amikor falkában élnek(bár ez elég pici lesz, de majd ezzel is lesz elég bajod)Helyre és egy nagy halom pénzre lesz szükséged.

El kell szeparálnod őket 100 % biztonsággal, mert ha csak egy is kiszabadul, te lehet életed végéig helyetcserélsz velük, csak egy kicsit komfortosabb helyre visznek, ahol ingyen van az ellátás. :)


Az is biztos, hogy ha nem ismerd pket, először egy farkas és kutya keverékét kéne megpróbálnod.Igaz, nem ugyanaz, de az ösztön benne van és a viselkedése is nagyon hasonló.


Én járok itt egy farkasparkba Antequera-n.A fickónak van pár faj, és születnek is a kicsit szépszámmal.(jó fejek)

Bemenni nem megy be hozzájuk senki, csak a gazdi, de ő is már 10-12 éve velük van.(természetesen a fiatalabbakkal születésük óta).Az állatok nagyrészt adományok, úgymond leselejtezett mutatványos állatok, állatkerti feleslegek lettek.Szar ezt mondani, de így van.A fickó mindenét beleölte ebbe a vállalkozásba és elhiheted, hogy nem szegény.A napi étel és a személyzet is nagyon nagy pénzbe kerül, mert ugye egyedül nehéz fenntartani mindent.


A másik ami tuti.Mit csinálsz, ha születik mondjuk 8 kicsi?Ezek nem kutyák.Megnőnek, és vadállatok lesznek megint.Az, hogy ha szerencséd van bemehetsz hozzájuk-bár kétlem, hacsak nem vagy nagyon nagyon higgadt, és nem ismered a szokásaikat tökéletesen,-és őlhetsz mint a falka egy utolsó tagja, de ebben az esetben is csak egy "vadász" leszel a alfa hím/nőstény szemében, nem gazda.Bármikor rádtámadhat és hidd el.Etetheted 10 évig.Ha egy megtámad a többi nem fog melléd állni, akármilyen fontos is vagy a szemükben(persze sosem leszel az, csak egy kivülálló)ezeket érdemes figyelembe venni, és jól meggondolni.

Aztán a kicsik megnőnek, és a 6 mellé lesz plusz 8.Azokkal mit csinálsz?Annyira nem egyszerű eladni.Feketepiaci ára sacc 800-1500 dollár között mozog.800 ha nagyon el akarják adni, mert gyorsan nő, vagy útba van, 1500 ha szépen kitenyésztett fajból van, és biztos a kereslet rá.

Az eladással az is baj, hogy nem akar mindenki farkast aki meg akar az bizalmatlan nagyon.


És azt ne felejtsd el, hogy ezek vadak.Akkor lesz igazán otthon, ha érzi a "szabadságot".Ne csinálj belőle látványosságot, se háziállatot.Sokan ezt rontják el.Kiölik belőlük a vadászt, ami hamar megtöri őket.

Ez lehet a hely, a megfelelő élelem(ha nagyon akarja úgyis elakapja ami arra téved), vagy túlzott kényeztetés oka.

Én nem vállalnám hacsak nincs nagyon nagyon nagy erdős területem.

Kenelben kínzás.


Kukkants be.Bár ez pont nem a legjobb lap, de itt látsz sokmindent.

Én ide járok(ebben a hónapban is megyek, mert várható a kicsik születése):


[link]


(Be lehet menni hozzájuk fotózni, de el vagy szeparálva és egy kis ablakon keresztül készítheted a képeket.Ez a jövőben megtörténik, így akár fél méterre is lehetek az áhított vadtól, persze rendesen elbújtatva biztonságban!!!!)

Van angol is.


Remélem sikerült valamit segítenem.A téma annyira nem foglalkoztat, mint az állatok segítése.Sokat nem tudok tenni, de legalább valamit.

Képek vannak nálam is, és folyamatosan készülnek.Amint megvan a teljes galéria fent lesz az oldalamon.

Addig kukkants be ide is, ha van kedved:


[link]

2011. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó érvek állnak ellene és mellette is.

Valószínűleg etológusként szeretnék farkasokkal foglalkozni, tehát egy farkasfalka viselkedését, kommunikációs rendszerét és a falkában működő hierarchiát szeretném tanulmányozni.

Tehát először is egy hatalmas tanya, azután kialakítani az élőhelyét, és ha már megfelelő tapasztalatokkal rendelkezek, akkor beszerezném a farkasokat és esetleg valakinek, mondjuk az etológustársaimnak lejegyezném a tanulmányaimat.

Valahogy így gondoltam. Természetesen ez még a jövő zenéje!

2011. febr. 24. 20:51
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod, pont ezt írtam én is.

sok sikert hozzá, és a tanulmányokhoz is, és ha megvan mindenképp szólj, ha arra járok ellátogatok(ha lehet).

Tanya ügyben érdemes erdőközeli részt venni, jó messze mindentől, mert ott a legolcsóbb.Közművesített telek drágább, de gondolom ezt tudod.Megoldható már napkollektorral, és kúttal a nagyja.A többi meg csak rajtatok múlik.Talán még annyi, hogy adományra ne számíts, mert sajnos erre a célra nagyon kevesen áldoznak.Nem csak ott, hanem egészEeuropában.Az állatkerteknek sem adományoznak...Szomorú

2011. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Sejtettem, hogy adományok nem igazán segíthetnék a munkámat, de ez a pakliban van.

2011. febr. 26. 20:29
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog, ha akarod, ebben biztos vagyok.ÉS végre nem egy elb...szott ötlet, mint amiket otthon kitalálnak.
2011. febr. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!
2011. febr. 27. 15:21
 18/23 vasstoto ***** válasza:

Bocsànat mi az a efològus?

Ez a farkasos rltèma nagyon èrdekelne kis korom òta odavagyok a farkasokèrt.

2013. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 vasstoto ***** válasza:
Akarom mondani etològus :)
2013. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 vasstoto ***** válasza:
Te hàny èves vagy?
2013. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!