Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szarvas/vaddisznó támadás...

Szarvas/vaddisznó támadás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már úgy értem, ha még nem bántott, de úgy látom, hogy szándékában áll.

Nem, nem vagyok vadász, nem akarom hergelni az állatokat, viszont sokat járok erdős helyekre kirándulni/fotózni, ezért kérdezem.

Mit kell tenni, ha látom, hogy támad az állat?


L19


2011. ápr. 11. 18:08
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
csinálj zajt,tűnj magasnak. de az is jó ötlet,hogy megállsz egy helyben.hallottam már olyan sztorit,hogy a pasi megállt egy támadó vaddisznó előtt úgy 2-3 méterrel és a disznó konkrétan elszaladt mellette.:)
2011. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
hát szerintem mérges disznóval nem jó birkózni. és ez alól a többi állat sem kivétel.
2011. ápr. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ugrasz a fára. Vagy a kerítésen át ha van. Vagy a kocsiba.
2011. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Menjél kutyával.Engem is kutya mentett meg mikor a vaddisznó kitámadt a sűrűből.Kisdisznói voltak azért volt agresszív. A kutya lefoglalta addig én arréb tudtam futni és visszahívtam a kutyám.A coca meg elhúzott valamerre.
2011. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem kell fosni. Nem fognak megtámadni.

Kivéve ha malacos kocával találkozol és ő úgy "érzi", hogy veszélyben vannak a malacai.

Ha a lány vagy és menstruálsz, akkor ne menj ki az erdőbe.


Ha meg találkozol egy bikával/bakkal/disznóval és félsz, akkor szépen egy helyben maradsz, majd lassan távozol a helyszínről.


Ha nagyon félsz, akkor legyen nálad egy bot és csapj zajt.

2011. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 kokoquad válasza:
Velem már állt szemben úgy 5 méterre szarvasbika párzáskor,és az előttem lévő kb 3méter magas bodzabokrot az agancsával úgy tépte ki mint a rongyot. Ilyenkor a legrosszabb reakció amit tehetsz az a futás. Én sem futottam hanem szép lassan elkezdtem hátrálni de a szemem nem vettem le róla. Ilyenkor ugyanis a teheneket,a háremét védi és ha futsz tudja hogy nyert ugye van és akár 50-100méteren keresztül is üldöz. Így viszont csak párszor felém rontott figyelmeztetésként aztán szépen visszament a tehenekhez. Velem megtörtént de ezis ritka eset hogy ilyen történik nem kell félned.
2013. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Elöször is a disznót ne bántsad mert akkor támad,állj meg és ne mozdulj.Szarvas csak bőgéskor támad,néha ha észre vesz és sebesült.Bőgés csak szeptemberben van,áprilisban meg nem ajánlom hogy mászkálj a malacok miatt.Rikito színben menny az 1-2 idiota vadázs miatt.Ha támad a dizsnó mássz fel fára,fuss ha a bika állj egy vastag fa mögé kb ennyi lenne :D
2013. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Az őzbak tud agresszív lenni amikor párzás van. Ha közeledik feléd egy akkor még véletlenül sem édesgessed magadhoz, mer akkor azt hiszi, hogy vetélytárs vagy , és neked megy az agancsával. Ilyenkor ijesztgetni kell, ha közeledik egy akkor rá kell ordibálni ijesztően. Ha már támad, akkor lehetőleg meg kell fogni az aganccát, és elcsavarni. Az őzektől amúgy nem kell félni. A vaddisznó akkor támad ha malacos koca, vagy ha vadkan párzáskor. Kocánál ftni kell 500-zal, rohamozó kannál pedig egyszerűen félre-, vagy fa mögé állni.
2013. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekem a papám mesélte hogy kiment 2 kutyájával vadászni találkoztak egy szarvas bakkal azt feléjük rohant papámnak szerencséje volt mert felmászott egy fára de sajnos az egyik kutyáját felnyársalta az agancsával+még 2órát vártmi a fa alatt mikor jön le a papám.
2015. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
pont ezen gondolkoztam én is, lehet érdemes beruházni egy gáz, riasztófegyverbe, ha támad előveszed rálősz párat ijesztés képpen és odébbál, talán. de erről inkább egy vadászt kellene megkérdezni, mi a reakció, mert lehet hogy csak felhereglem vele??
2017. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!