Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszélyes a vaddisznó?

Veszélyes a vaddisznó?

Figyelt kérdés
Tegnap este voltam túrázni és majdnem megtámadott minket egy,de valaki mondta,hogy ilyenkor csendben kell maradni és így elment. Nagyon megijedtem. Mi lett volna,ha mást csinálunk? Nagyon veszélyes állat? Volt már hasonló vaddisznós tapasztalatotok mint nekem?
2011. máj. 21. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt még ilyen tapasztalatom, de nagyon vigyázzatok az ilyenekkel, mert a vaddisznók akár halálos sebet is okozhatnak. Tudod, mint Zrínyi Miklós: "Vaddisznó? Szelíd ez bazzeg!"
2011. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 esetben támad a vaddisznó.

Ha malacaival van és védi őket.

Megsebesült pl: eltalálta egy golyó de nem halt bele ilyenkor eszméletlenül ingerült.

2011. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a válaszokat. :) Az én szememben olyan kiszámíthatatlanok,az a jó hogy tegnap megtanultam,hogy mi a teendő ilyenkor,mert magamtól csak annyit csináltam volna,hogy futottam volna nagy sebességgel az erdőből kifelé. :D


ui.: jöhetnek még válaszok ;)

2011. máj. 21. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Az anyadisznók igazán veszélyesek mikor kicsinyeik vannak, de csak ha megleped őket, mondjuk ha felőlük fúj a szél és nem vesznek észre. Más esetben hamarabb megérzik az embert, minthogy egyáltalán meg lehetne látni őket.
2011. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már rengetegszer találkoztam velük -éjjel is szoktam túrázni- de soha nem bántottak.Egyetlen egyszer volt, hogy az anyadisznó nem engedett arra menni, amerre indultam, mert ott volt 22 kis csíkos malac, de akkor sem támadott meg, csak elém állt, és olyan "meggyőzően" röfögött rám. :)
2011. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
uram isten
2011. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mást csináltatok volna erről a hiradóban hallotunk volna és nem tőled.
2011. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én imádom az összes malacot és disznót, minden állatot, aminek konnekt-orra van és nagy bánatomra tőlem mindig félnek. Sokszor találkoztam már vadröfivel, de mindig fosott tőlem.
2011. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy is, de párzási időszakban (hímek-tesztoszteron) és utódneveléskor (kocák) különösen veszélyesek. Elég strapabíróak, elég jól tűrik az embert, olyan egyedek, amik pl. forgalmasabb mezőgazdasági vagy lakott terület környékére járnak táplálkozni, kifejezetten hozzá is lehetnek szokva az emberi jelenléthez. De mivel vadállat, a reakciói számunkra nem feltétlenül kiszámíthatóak.

Ha legközelebb ilyen előfordul, akkor húzódj egy olyan fa mellé, amit átérsz, és maradj csöndben. Ha mégis begurul, akkor ugorj fel a fára. Elfutni esélyed sincs, nagyon jó futó, és ha begőzöl, nagyon meg tud kergetni.

2011. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha arra gondoltál hogy kint alszol az erdőben, nem ajánlatos, egy vaddisznó akár egy embert feltud falni, ez nem vicc
2011. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!