Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rókát szeretnék örökbe fogadni...

Gtasanan8 kérdése:

Rókát szeretnék örökbe fogadni és nem tudom hogy honnan illetve milyen feltételek vannak a tartására?

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Amennyiben állatkerti rókát akarsz örökbe fogadni, azt nem te fogod tartani, csak kapsz egy plecsnit hogy a tied. Egyébként meg mondd mindenkinek azt hogy keverék kutya oszt jóvan... :)
2012. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 birtokos válasza:
Állatkertben fogadhatsz örökbe, amit anyagilag támogatsz.Aaz állatot haza nem viheted. Rókát csak hatóság által engedélyezve tarthatsz! Nem veszélytelen, ezért nem ajánlom, föleg ha csak azért szeretnéd mert tetszik.
2012. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Te is a Vukon nőttél fel. :) Csak ez nem mese, ez egy vadállat amit csak engedéllyel tarthatsz.
2012. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A róka nem egy jópofa kutya, hanem vadállat, amit tudtommal csak mindenféle engedélyek birtokában lehet háznál tartani. Ráadásul nem is nagyon szelídíthető, csak bizonyos fokig, de sosem lesz igazán kezes. Simogatásra nem nagyon vevő, sétáltatni nem nagyon lehet, mert gondolom, ösztönösen retteg pl. a kutyáktól és meglép, amint tud. Akkor minek?
2012. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de jó idomító vagyok és terület is van hozzá hogy tartsam és még az lenne a kérdésem hogy hol lehet ilyen engedélyt beszerezni?
2012. jan. 26. 18:28
 6/10 symmer ***** válasza:
18%
na mondom hogy kell örögbe foggadni egy nyulát hozzál kötözöl egy méterkőhöz és vársz ugy 2 órát és elkapod és adig üsd amig megnem szelidül harapdáld a fülét mert attól selymes lesz a szőre elösször is sokat fésüld a fogait és akkor puha lesz mint a zselatin:)
2012. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt, ezen az oldalon!
2012. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos (SZERENCSÉRE), itt nem az a szempont, hogy milyen jó idomár vagy/van-e tertület hozzá, hanem az, hogy a róka VADÁLLAT, tehát normális körülmények között az élőhelye a VADON, tehát ha szerencsétlent bezárod, az kb felér az állatkínzással.
2012. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, én mivel nagy róka "fan" vagyok, nagyon sokat olvastam ilyenekről. Lehet rókát tartani, de nagyon sok engedélyt kell beszerezni. A rókákat meg lehet szelídíteni, mint ahogy a Noé állatotthonban is és a Miskolci állatkertben is találunk szelíd, simogatható rókát. A lényeg, hogy kölyök korától kezdve emberek között nőjön fel, vagy legalábbis nagyon fiatalon kerüljön emberek közé. Persze még emellett sem biztos, hogy sikerülne a rókatartás, de nagy odafigyeléssel meg lehet szelídíteni az állatot. Ebben a közeli vadőrök is segítséget nyújtanak tudtommal. Az engedélyeket vadász szervezetektől, és a magyar hatóságtól kell beszerezni, ha jól tudom, de ebben lehet, hogy tévedek.

Ami azt illeti, világ szerte több ezer rókatartó él és elmondásuk szerint olyanok, mint a kutyák, ha jó nevelést kapnak. Ha eléggé kezesek, és jól vannak nevelve, akár még a pórázon sétáltatást, a simogatást is engedik, sőt egyes példányok még parancsszavakat is betanulhatnak. :)

2012. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a Google a barátod ;)


[link]

2012. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!