Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy őzgida alszik a fatárolóba...

Egy őzgida alszik a fatárolóban, kit kell ilyenkor hívni?

Figyelt kérdés
Már két napja látom itt bóklászni a ház körül, most pedig ide a fáskamrába bújt a hó elől, valószínűleg elveszítette az édesanyját. Sokszor hallom, hogy sír utána, nagyon sajnálom szegénykét. Kinek kell ilyenkor szólni, én nem tudom gondozni.
2012. febr. 6. 19:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
vadásztársaságnak mert az ő "tulajdonuk"
2012. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a vadásztársaságnak, de nem azért, mert az ő tulajdonuk, hanem mert ők az illetékesek, ők tudják, hogy mit kell csinálni.
2012. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
szegényke! Az erdészetnek kell szólni ilyenkor. Vagy ha nem tudod a számukat, akkor szólj be a rendőrségre és ők majd értesítik az illetékes hatóságokat
2012. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
De cuki lehet.Szólj a vadász társaságnak vagy egy helyi állatvédő ligának és ők tudják kit kell ilyenkor értesíteni.
2012. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kisvuk29 válasza:
Valóban ezeknek a társaságoknak kell szólni csak nehogy megöljék szerencsétlent.
2012. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A vadásztársaság nem mészárol értelmetlenül őzgidákat, rengeteget nevelnek fel saját időt és pénzt áldozva rájuk, ettől nem kell tartani.
2012. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

...pont ettől tartok én is, nem szeretném ha bográcsban végezné szegényke. Nem tudom vajon mit csinálnak az ilyen kis állatokkal, ő kb. tavaszi születésű kis gida. Néhány napja lövéseket hallottunk az erdő felől, talán akkor lőhették le az anyját, ezért is nem szeretnék pont a vadászoknak szólni. Lehet, hogy ha enni fog akkor nem szólok nekik, inkább gondoskodom róla én. Nem zárom be, ha akar bármikor elmehet.


Ha valaki tud bármilyen állatvédő társaságot Tatabánya környékén, akkor szóljon. Köszönöm

2012. febr. 7. 00:18
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem mészárol értelmetlenül állatokat?? Néztem a honlapjukat, sportvadászatot tartanak pénzért bárkinek, "nem mindennapi élmény" címmel! Nos ez talán nem értelmetlen? Emberek szórakoznak azon, hogy lelőnek egy állatot. ...rájuk kellene ugyanígy vadászni! A "saját pénz" meg vajon honnan van? Biztosan nem a családi kasszából! ...
2012. febr. 7. 00:22
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy van, ahogy elképzeled. A vadgazdáknak nagyon fontos szerepük van abban, hogy egészségesen tartsák a vadállományt. Rengeteg olyan állat van, ami korlátlan szaporodásával kárt tenne a többi vadban vagy azok élővilágában, ezeket kordában kell tartani (például a rókák hatalmas károkat okoznának, ha nem lenne kontrollálva a számuk). Ezen felül a vadászok rengeteget tesznek az állatokért, télen etetik őket, kicsiket nevelnek, rendben tartják az erdőket.

A sportvadászat valóban elítélendő, én is undorítónak tartom azt, hogy egyesek ezt kikapcsolódásnak és élvezetnek tekintik. Ezek nem vadászok, csak sajnos szükség van a pénzükre. Megengedik nekik, hogy ők lőjék ki a túlszaporulatot, a befolyt pénzt pedig az előbbi problémák megoldására fordítják (erdőtelepítések, nemesvadak visszatelepítési programjai, satöbbi).

Tehát akikre az őzet bízod, nem fogják agyonverni és megfőzni, hiszen szeretik az állatokat, valamint a kis gida jelentős értéket képvisel. Az anyját orvvadászok is lelőhették amúgy, vagy baleset áldozata is lehetett.

2012. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Tehát mégegyszer hangsúlyozom, a sportvadászok nem a vadásztársaságok tagjai, nem ők mennek az őzedért. A valódi vadászok csak a szükséges mennyiségű vadat lövik ki, és nem élvezetből.
2012. febr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!