Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyenkor? 14/f

Mit tehetek ilyenkor? 14/f

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 hónapos szuka németjuhászunk. Kistestű, január 1-jétől van nálunk.

A baj az, hogy nem ismer el feljebbvalónak.

Anyumnak szót fogad.

Nekem általában szót fogad, de mostanában valahogy pont nem érdekli ha rászólok.

Apám nevelési módszereiről nem is beszélek, mert ő vagy bármit(!) megenged a kutyáknak, vagy "terrorizálja" őket. (Szerencsére ez utóbbi ennél a kutyánál nincs jelen)

Mit tehetek, hogy elfogadjon "falkavezérnek" (bár ezt a szerepet anyám már egyértelmüen betöltötte a kutgyánál...)

Ha bevadul, teszem azt elkezd ugrálni, elkezd rongyot húzni (történetesen a ruhámat tekinti ilyenkor rongynak...), vagy hasonlók, hiába szólok rá határozottan, vagy probálnám leültetni, szó szerint lesz@arja...

Félek egyszer erősebben rászólok és azt "megjegyzi".


2012. febr. 2. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Olvasd el ezt: [link]


És itt van még ez is: [link]


Meg van már azt hisze 4. rész is. Fent van a többi is. keres rá....

2012. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyát következetesen kell nevelni. Ha valamit nem engedsz meg neki, azt mindig tiltani kell. Ne engedd, hogy a ruhádat húzza, határozottan szólj rá "fújj" vagy hasonló szavakat használj a tiltásra, és meg fogja érteni. A kutya a hanghordozásból ért, így ennek megfelelően szólj rá, ha rosszat csinál. Biztos játszani akar, szeretnek rongyozni a kutyusok. Rendszeresíts egy olyan rongy darabot, amit cibálhat, és játssz vele, vezesd rá, hogy az az ővé, és azzal játszhat. Ha megtanulja, akkor azt fogja tépni a ruhád helyett.
2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyának nem csak egy falkavezére lehet, az a lényeg, hogy mindannyian legyetek fölötte a rangsorban, és az összes többi embert is emeljétek erre a szintre. A fent linkelt cikkek mellett én még ajánlanám Cesar Millan erről szóló könyvét, szépen kifejti, mi kell egy boldog és problémamentes kutyának :)
2012. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem van egy jó módszerem erre az egészre. Nem kell ráeröltetni az akaratodat a kutyára, nem kell 'megverekedni' érte, de elég lassú, kb. 1 hónapos dolog lenne, és követned kéne az utasításaimat. Ha benne vagy, dogandme@citromail.hu

A kutyáim falkavezésrégét is így szereztem meg, két kutyám van, mindkettő munka, egy staffordshire terrier, és egy border collie.

2012. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!