Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Fel nevelhetem én a kis...

Fel nevelhetem én a kis őzgidát? Büntetnek érte?

Figyelt kérdés

Az ország szélén élek egy hatalmas erdő mellett. Egy hétig jártak a házam felé őzek , gidák , szarvasok.

Addig nem is sétáltattam a kutyáimat se semmi.

Aztán eltelt a hét , és mentünk az erdő fele sétálni. Itt már elég nagy a hó , és észrevettünk egy elhullott őzet , és mellette feküdt a gidája , aki állandóan dörgölőzött a már majdnem teljesen elrohadt tetemhez.

Szegényke nagyon sovány volt , így hazahoztam , ma már jól eszik , erősebb , és megbízik bennem.

Mindíg jön utánam , és puszilgat. Kislány. (: Nagyon szeretem őt. Természetesen minden nap kiengedem a kerítésen túlra hogy ha mennie kell hát mennyen , mivel tudom hogy egy vadállat kölyökről van szó. De csak egy két percre megy el ahogy észreveszi hogy megyek be a meleg lakásba , már sír és fut ahogy csak tud. Szóval még nem nagyon akar elmenni. De minden nap sétálok vele az erdőnél olyan mint egy kutya kölyök . Miután pisilt , már megy is a házam felé.

Bent alszik velem az ágyban. Már megfürdettem egyszer kétszer , hiszen nincs vele az anyja , így már neki mindegy hogy milyen a szaga de nekem nem , mert dögszaga volt. Szóval most egy baba illatú , kb. 3 hónapos őz kislánnyal élek egy ágyban. :)

Megbüntetnek ha észreveszik?



2012. febr. 9. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Azt találtam a neten, nem büntetendő, de nem tanácsos, mert agreszív lehet (bár ezt a bakra írja). Mindenesetre biztos, hogy én is felnevelném a helyedben, nemes cselekedet ez a részedről, az meg főleg, hogy ki is viszed, hogy menjen, ha mennie kell. Sok sikert!
2012. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Beszélj az erdészekkel. Sokan tartanak őzet, de szerintem engedély kell hozzá.
2012. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm . Eddig nem lépett fel semmiféle agresszió , a kutyámtól tanul "ugatni" és olyan buborék szerű csuklás hang nála az ugatás. :) Megtanítottam ülni. (: Nagyszerű állat . Sajnos elég lakatlan területen élek , az internetet is évekbe telt mire beszereltem , és nincs telefonom , 70 km-es körzetben lakatlan területen élek. (: Kocsival járok a legközelebbi faluba , jól keresek , nagyon szeretem az állatokat. Egyedül élek 5 kutyával , 4 nyuszival , 12 egérrel és hörcsöggel , és egy őzikével. Ezek a kutyusok magukra maradtak , mert kirakták őket. Mindegyik kutyám ivartalanított , de a legújabb kutyusomat vemhesen találtam az erdő mellett így nemsokára több kutyussal (:
2012. febr. 9. 18:49
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Tulajdonilag nem a tied de nem lehet eltulajdonításnak venni mert megmentetted az elpusztulástól.
2012. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem az enyém. Mondom , minden egyes nap mint ma is reggel és este kiviszem hogy menni akar e vissza a vadonba. Hisz vadállat. De mindíg velem marad még este is . (: Nagyon édes , nem hagy nekem egy unalmas percet sem.
2012. febr. 9. 18:56
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
persze. ha nem kínzod, meg ilyenek, és eteted rendesen, akkor megtarthatod. az egyik ismerősömnek is volt egy őzikéje, több éven keresztül nevelték, és nem volt belőle semmi baj. :)
2012. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kínozni ? Én ? Soha de soha nem bántanék egy ujjal sem semmilyen élőlényt . Mint írtam inkább megmentem őket , mint az eddigi kutyáimat az erdőből vagy a majdnem sas eledeleket a kis patkányokat és hörcsögöket , vagy a törött bordájú , cicáimat. Imádom az állatokat. Minden reggel eszik kétszer , olyankor pépesített almát , meleg tejet adok neki . Délben szintén kétszer eszik , akkor spenótlevelet eszik és meleg tejet duplán , és amit reggelire eszik azt eszi uzsira is és amit délben eszik azt eszi vacsira. :)
2012. febr. 9. 19:01
 8/20 anonim ***** válasza:
A mi szomszédunkban él egy vadász, ő is "nevel" egy gidát!Nagyon kedves állatka -mármint az őz-, a környék összes gyemeke odajár simogatni!
2012. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A faluból is jöttek gyerekek de a kis gidácskám , nem szerette őket , hanem a kutyát utánozva kicsit "vicsorgott" és "ugatott" a maga őzike módján , és harapott . Hozzám szokott . Lehet hogy csak bennem bízik és mások meg kínozták vagy nem tudom. (: De inkább maradjanak a gyerekek az otthonukban , az őzike velem él (: Még..
2012. febr. 9. 19:13
 10/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy indiszkrét leszek, de a leírtak alapján iszonyatosan irigylem, ahogy élsz. Megkérdezhetném, mi a munkád, és hogyhogy oda mentél élni? Ha itt nem szeretnél, privátban is válaszolhatsz, remélem, nem vagyok tolakodó.
2012. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!