Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A sakálok bejönnek minden...

Markboy95 kérdése:

A sakálok bejönnek minden este a kertünkbe mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Minden este megjönnek és egész este üvöltenek.Kimentem megnézni mi az teljesen a kapunál voltak.De voltak vagy 8-an

A kutyám meg is ijedt nem akart intézkedni elbújt.Hogy tudom őket távol tartani??



2012. ápr. 6. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz te?


"Sakálnak nevezik a kutyafélék családjában a Canis nem három (néha négy) fajának tagjait, melyek Afrikában, Ázsiában és Délkelet-Európában élnek."

2012. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Most az aranysakálra gondolsz, vagy az IP-címed a Kalahári-sivatagból van? Vagy csak a kóbor ebet nevezed sakálnak?


Amúgy javaslom a csúzlit meg a csapágygolyót (bár általában ellenzem ezt, de az önvédelem az önvédelem). Vagy a helyi önkormányzat jegyzőjét. Meg a videó+youtube megoldást. Esetleg a helyi vadásztársaságot.

2012. ápr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aranysakálra.Somogy megyében lakok.
2012. ápr. 6. 08:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz velük mit csinálni,mert védettek.
2012. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem védettek, de csak június 1-től indul az idény és február utolsó napjáig tart.


Viszont akkor sem a település kellős közepén lesznek vadászhatók, viszont ha kell, akkor erre kaphatnak külön engedélyt.

2012. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kaput áttudják ugrani?? Mert szerintem a galambjaimra fáj a foguk.
2012. ápr. 6. 10:53
 7/11 anonim ***** válasza:
tényleg sakálok?azt én is megnézném!
2012. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
köss ki egy madzagot. a madzagra valamit ami erős csörgő hangot ad. így ha megmozgatják megíjednek és elfutnak.
2012. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7/8 válaszadónak: [link]


Ahogy a cikk is írja egyre több van belőlük. Bár nem védettek te tudtommal nem lőheted ki. Az említett csúzli jó ötlet, vagy a tűztövis ültetése körbe a porta körül+egy erős kapu, akkor nem tudnak bemenni. Végső megoldásként marad a helyi vadásztársaság felhívása.

2012. ápr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Add el a házat,+állat simogató címen!:DDD
2012. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!