Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek honnan szerezzek...

Szerintetek honnan szerezzek rókát?

Figyelt kérdés
Az igazság az,hogy kicsi korom óra nagyon szeretnék rókát tartani.De honnan szerezzek be?Arra gondoltam,hogy egy nőstény és egy hím és így lenne kis róka meg minden...Ha ez meg is valósulna,a szüleim kiakadnának?
2012. jún. 2. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
omg
2012. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
lusta vagyok facepalm linket keresni, képzeld ide
2012. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Minek neked róka?!

o.O

Az egy vadállat. Annak megfeleleően is fog viselkedni.


Nagyon nagy, és korlátozhatatlan vadászösztön él benne. Ha nem adsz neki lehetőséget arra, hogy kiélje, akkor talál magának olyan "feladatot", ami leköti. Ez nem kétperces időtöltés egy nap.

(Megtörtént esetek: a teraszra kitett ketrecből kilopja a tengeri malacot, kinyitja a nyúlketrecet, kifigyeli, mikor viszik a kutyát sétálni, a spejzba bemegy, feltöri a tojások héját, és visszacsukja a tojástartó fedelét. Nem véletlenül mondják, hogy ravasz.)


A szüleid hagyján, hogy kiakadnak, de a szomszédok is, annak pedig nézz utánna, kell-e engedély (és milyen) ahhoz, hogy egyáltalán tarthass vadállatot, pl. rókát.


Mellesleg nálunk a kertben rohangálnak. Sokan. És valami óóótvar rohadt büdösek!

Ha kell, viheted. Lehetőleg mindet!


A környék összes állattartója hálás lenne!

2012. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is akarok sivatagi rokat imadom ahogy kinéz csak nagyon draga meg allitolag nagyon hiperaktivak meg nem sok mindent birnak megtanulni... szoval szerintem nekem egyelore nem lesz.
2012. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy nem teljesen szabályos csak úgy rókát tartani? Azzal ha nem törődsz eleget megszökhet otthonról átmehet a szomszédotokba ha ott vagy a környékeden vannak élő csirkék például simán megeheti vagy szétszedheti őket és ezért fel is jelenthetnének és komolyan megrángatnak majd ezért. Ezt nagyon nagyon gondold meg. És a róka vad állat nem lehet háziasítani mert az ösztön megvan benne. Farkasokat egyik ismerősöm is úgy tenyészti hogy az erdő közepén van egy épülete megfelelő papírokkal gondozza a farkasait. De ez súlyos pénzösszegekbe van amit meg sem mertem kérdezni tőle.
2012. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ez most komoly?? rókát NEM tarthatsz!!
2012. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hidd el teljesen megértem hogy mért akarsz rókát tartani, de tényleg nem háziállat!! Eszméletlen büdösek, könnyen odakapnak és minden más házi kedvencet kinyírnak!

Talán ha majd lesz saját házad ahol a kertbe tudsz egy védett kifutót biztosítani akkor engedéllyel lehet rókád.

2012. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nyúlj le a torkodon, ott lesz egy.
2012. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 007337 ***** válasza:

Az tuti ha nem flexibilisek a szuleid kiakadnanak ezen.


Sot rokat tartani lehet de megfelelo feltetelek mellett ami egy olyan 30 negyzetmeteres kifutoval kezdodik ahol kellokepen ashatnak es kotorhatnak maguknak, enelkul az onkormanyzat szoba se all veled az engedelyt illetve.


Rokat egyetlen modon lehet beszerezni, megpedig minden evben aprilus, majus kornyeken nezni a vadaszapron a hirdeteseket kotorekozasi tulelo kolykok eladasat illetve. De tartani csak megfelelo helyen es feltetelek mellett lehet csak es tenyszeteshez tudtommal kulon engedely is kell vad allatot illetven.


Arrol nem is beszelve, hogy egy vad allatt es ha nem fiatalon kerul hozzad nem biztos, hogy tudod szocializalni es szeliditeni is csak reszben lehet leven ontorvenyu maganak valo allat. Es nagyon budos az uruleke, naponta kell tisztitani vagy hallgathatod a szomszedokat is melle.

2012. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!