Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Meg lehet szelídíteni egy rókát?

Meg lehet szelídíteni egy rókát?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felnőtt akkor már nem. Kiskorában még talán.
2012. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen. Bizonyos mértékig. Nem egy kutyalelkű szolga, de megszoktatható vele az ember közelsége, elfogadja azt. Sokáig kell etetni, nagy türelem kell hozzá.
2012. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A kishercegnek is sikerült.
2012. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha megszelídítetted, felelős vagy érte.
2012. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer próbáltam, de nem sikerül visszatartani. :-))
2012. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát jah a kishercegnek sikerült de szerintem az szívott is valamit :D

Amúgy igen meglehet szelidíteni de ha lennének kicsinyei azokat mégkönyebb lenne.

2012. ápr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Minél kisebb korában kezded, annál nagyobb eséllyel sikerülhet.


Nekem vadgalambot sikerült megszelidíteni. Most én vagyok neki a minden. Kimegy pár percra és meglát az ablakban, akkor márik jön hozzám, a vállamra ül és mély búgó hangon turbékol a fülembe, közben forog és a buskiját a fülemhez simítja.


Persze ez csak egy epizód abból amiket csinál.

Reggel állítólag ott ül a fejemnél némán, nézi az arcom mozdulatlanul és várja, hogy felébredjek. Ugyanezt sokszor megcsinálja a családban mással is, akihez még nagyon ragaszkodik. Ja és a lényeg, galamb létére tudja hova nem nagyon szabad pottyantania. Viszont az ösztönét nem lehet megváltoztatni. (Szerzett egy párt magának és mutattam neki hova rakhat fészket) A fészek környéke tabu, különben engem is megtámad ha közel megyek.


Modjuk ez egy galambnál nem gold, de egy rókánál vagy erősebb állatnál már rizikós lehet.


Az ilyesmiről nem is lehet lenevelni szerintem mert ősi alap ösztönről van szó.


Igaz, felkapom finoman és magamhoz emelem, fioman megsimogatom, akkor becsukja a szemét és nagyon tud örülni, akkor elveszti minden támadó szándékát, mert hatalmas szeretetben neveltem.


Ja igen, még ez a nagyon fontos, a szeretet.

Úgy neveld, mintha saját gyereked lenne. Azt meghálálja minden állat. Viszont ha ragadozó akkor feltétel nélkül nem szabad megbízni benne. Főleg nagyobb korában már sokszor az ösztöne vezérli. Viszont ha te nevelted fel és finoman szeretettel bántál vele, akkor hasonlót kapsz vissza tőle, de csak ha újszülött korától neveled.

2012. ápr. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Akár. A ruszkiknál mennek kísérletek a róka háziasítására a 80-as évek óta. Már sikerült olyanokat kitenyészteni, amelyeket árulnak az orosz újgazdagoknak.


Amúgy ha valaki elkezdene ilyet tenyészteni Mo-n, egy kész aranybánya lenne. Kurv@ sokat kéne beleölni a tenyészállatokba, és a nemzetközi reklámokba,marketingbe, igényes oldalba, de ha valaki JÓL elkezdené ezt európa közepén csinálni, akár aranybánya is lehetne.


Amúgy volt ebből egy cikk a National Geographicben.

2012. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Amúgy nem lehetne rókám, csak szeretem őket és kíváncsi voltam. :)
2012. ápr. 14. 11:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha szereted a rókákat, mint én, akkor nézd meg a Róka és a gyerek című filmet! Egy kislány és egy róka barátságáról szól, nagyon aranyos film!

Amúgy biztos meg lehet szelídíteni, miért ne lehetne? Csak kell hozzá egy róka, és sok türelem...:)

2012. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!