Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan szoktassam le?

Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 hónapja találtam egy magára hagyott őzikét és azóta én gondozom... nagyon hozzámszokott és rendszerint cumisüvegből itatom tejjel, de most már úgy érzem, ideje lenne mással is táplálni. Mit adhatnék neki és hogyan szoktassam le arról, hogy mindenhová kövessen? Folyton jön utánam és nem is fogad el mástól ennivalót.

2012. júl. 12. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Adj neki szénát, meg zöldet, de azt csak fokozatosan, répát, almát. Tud az már enni mindenféle szilárd táplálékot! A tejjel le is állhatsz!

Az meg, hogy követ, természetes, hiszen te vagy az "anyja"! Tőled akar eltanulni mindent!

2012. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de muszáj leírnom, hogy már kisiskolásban tanítják, ha őzikét látunk valahol messzire el kell kerülni, hozzá sem szabad érni, mert ha az anyja megérzi rajta az ember szagát, magára hagyja. Nap közben az anya így védi a kicsit, hogy elbújtatja. A suta természetes viselkedése, hogy nappal a magas fűben vagy a bozótosban hagyja a gidáját lapulni és éjszaka megy csak vissza hozzá. Éppen azért, hogy a ragadozók (és a hozzád hasonló \"jóakaratú\" emberek) figyelmét ne hívja fel a kis magatehetetlen állatra.


Máskor ne csinálj ilyet, rosszul tetted, hogy piszkáltad a kicsit. És nem mellesleg ilyenkor az anyjuk nagyon keresi őket, nagyon szomorú hangot ad ki, ahogy hívja a gidáját...


Tejet vigyázz milyet adsz neki, a bolti tej pl nem jó, attól elpusztulhat. Zsírban gazdag tejet kell neki adni, kecsketejet. Amúgy az őz válogatós, nem eszik meg mindent,állatorvossal kellene konzultálnod a táplálását illetően.

És igen, még sokáig a nyomodban lesz. Az őz tartása nagyon nagy felelősség, mert rengeteg figyelmet igényelnek. Minden pillanatban mellette kell lenni és foglalkozni vele. És később gondok lehetnek vele, ahogy felnő, mert könnyen sérülés tud okozni, főleg, ha bak, ivarzáskor elég veszélyesek tudnak lenni.

másik kérdésnél írta valaki: "Őzbakot nem lehet, mert csak kis korában szelíd, később már támad és ha van a családban menstruáló nő, azt megtámadja, meg is ölheti. A hegyes szarvak életveszélyesek lehetnek, olyan eset is megtörtént régen, hogy az erdész erdőn át közlekedő feleségét megölte egy ilyen bak."


Az a baj, hogy az anyja nélkül nem tud visszailleszkedni a természetbe... Azzal tennél a legjobbat neki, ha odaadnád egy vadasparknak, akkor a sajátjai között élhetne.

2012. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
2012. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az Isten f*száért kell haza vinni, honnan tudod, hogy magára hagyott szerintem csak elijesztetted az anyját és jól elvittek a gidát mert ennyi eszed van b+! Semmi jogod nincs elvinni a vadat mert a vad az állam tulajdona magyarul te most loptál sőt egy sutát is szomorúvá tettél és egy gidát is elválasztottál az anyjától és hiába próbálod kecske tejjel etetni(mert az őz elöbb kecske mint szarvas) a latin neve is ezt tükrözi: Capreolus capreolus a capre kecskét jelent latinul. Én az ilyen emberre nagyon mérges tudok lenni és legszivesebben elkergetnélek most a házadból és elvinném a gyerekedet és cumisüvegből idegen tejet itatnék vele... 16 éves srác vagyok és erdő/vad gazdálkodási tanuló
2012. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Amúgy tudom, hogy nem szabad piszkálni a szabadon hagyott özikéket, de nem volt választásom, mivel azon a környéken arattak a munkások, így majdnem elkaszálták szegényt és mikor egyikük meglátta, hogy ott van a jószág, gyorsan odament hozzá és arrébb vitte... innentől kezdve ha jól tudom, akkor már nem fogadta volna vissza az anyja, szóval meghalt volna szegényke. Gondoltam hazahozom, aztán nevelgetem egy kicsit, így legalább lesz egy kis esélye az életre. A környékünkön sajnos nem igazán lehet bízni az erdészekben, szóval nem akarom nekik adni, mert csak vacsora lenne belőle. Mások is neveltek már fel őzet az ismerőseim közül, szóval kicsit azért tudok róluk. Rendszeresen kap enni és mozgás tere is van bőven, csak hát nem túl önálló még és erről akarom lenevelni. Azt még nem láttam pl. hogy önmagától inna az előtte lévő tálkából vizet és egy-két fűszálon és levélen kívül nem is akar megenni mást (szinte csak a darával kevert tejet).

2012. júl. 19. 17:11
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
nem fogod tudni visszavadítani.Lehet, hogy elmegy de sosem fog úgy félni az embertől mint a vadon felnőtt jószág.
2012. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de sztem te félreértetted a kérdésemet. Nem a vadonba akarom visszaszoktatni.
2012. júl. 22. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
4-es. Gratulalok a megnyilvanulasodhoz...pfff
2012. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4-es, neked én is csak azt üzenem, hogy BA*ZD MEG!!! Úgy tűnik 16 éves fejjel még nem igazán tudod értelmezni az olvasott szöveget!:S Leírtam, hogy nem én ijesztettem meg az anyját... két lehetőség volt... vagy megdöglik a kicsi, vagy adok neki egy esélyt az életre. Hagytam volna ott??? Lopni az államtól?!?! Pff... kisgyerek, elárulom neked, hogy az állam többet lop tőled, a szüleidtől és mindenki mástól, mint azt te gondolnád, úgyhogy még ha egy erdőnyi állatot hazavinnék, akkor sem szólhatnának egy szót sem!! Az meg megint más kérdés, hogy milyen jogon a tulajdonuk egy VAD állat. Szóval vicces, hogy így "feldühítettelek", de mielőtt írnál valakinek, légyszi legközelebb gondolkozz és próbálj meg egy kis kultúrát is magadba erőltetni, mert ha ilyen maradsz a suli végéig, akkor te is csak egy fas*kalap erdészként vagy valami hasonló gyökérként fogod végezni, akit mindenki utál majd...;)
2012. júl. 29. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:
szép cselekedet volt Kérdező ha valóban igy van...ne is foglalkozz senkivel!!szeresd és vigyázz rá! üdv
2012. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!