Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Üdv! Milyen engedélyek szükség...

Üdv! Milyen engedélyek szükségesek Szarvasbika tenyésztéshez, tartáshoz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Klónozni fogod őket? Egyedül szaporítani a szarvast nehéz lesz.
2012. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nyilván nem a szarvas tojja a kis szarvast,de sztem ezen lépjünk is túl.ha van valakinek e téren tapasztalata kérem jelezze.köszi
2012. júl. 25. 14:10
 3/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Szarvasbikát ne tenyéssz már lécci, próbálkozz a gímszarvassal. Megvan hozzá a megfelelő vadaskerted???
2012. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mi az h szarvasbikát ne tenyéssz már léci????amugy pont gimszarvast szeretnék..és igen van területem hozzá igaz nem vadaspark,de tökéletes környezet zala szívében..jogszabáj nem határozza meg vadfarm méretét..de asszem minimum 150 m es kifutó kell nekik.gyerekkorom óta járom az erdőt szinte a természetben nőttem fel,és nagyon szeretem az állatokat..
2012. júl. 27. 08:04
 5/12 anonim válasza:
Szarvasbikát nem tudsz tenyészteni, csak szarvast... Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy kankutyát akarsz tenyészteni.... Vagy ha a borjúból nem bika lesz, akkor agyonvered? Már maga a kérdés is helytelen, mivel a bika a kifejlett hím szarvas... Attól, hogy sokat sétálsz az erdőben, még nem értesz ehhez. Szerintem ezt akartad kérdezni: milyen engedélyek szükségesek gímszarvas tenyésztéséhez? Természetvédelmi engedély, az egyszer biztos. Ha védett növények vannak a területen, akkor megtagadhatják az engedélyt a védett fajokra hivatkozva. Zárt területen ugyanis jobban degradálja a gím (is) az élőhelyet. A következő kérdés, hogy milyen célból akarod tartani? Vadásztatni akarsz, vagy "csak" a húsát, agancsát hasznosítani? Ettől függ az, hogy milyen engedélyre lesz szükséged. Ha vadásztatni akarsz, a törvény kimondja, hogy 500 ha területnek min. rendelkezésre kell állnia. ha vadászterületen, ill. erdészet területén akarsz ilyesmiben gondolkodni, akkor velük kell egyeztetned elsősorban, ők majd útbaigazítanak. Sajnos nekem úgy tűnik, a szakmai tudásanyagod hiányzik ehhez.
2012. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Most látom, farmban gondolkodsz, azaz: vadászterületen vagy vadászterületnek nem minősülő területen vad élelmiszer előállítása céljából történő tartásra szolgáló létesítmény. Vadfarm létesítését a Vadászati hatóság engedélyezi. Nem létesíthető vadfarm védett természeti területen. A vadfarmon történő vadászást a törvény szintén tiltja. A vadaspark, az más mint a vadfarm... Egyébként itt tudnak útbaigazítást adni: www.vadfarm.hu
2012. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
utolso előtti hozzászolonak:egyet nem értek :mért kell itt mindenkinek kiforgatni a szavait??!!szakmai tudás ??hidd el annyit én is értek hozzá mint TE!nem is értem a feltételezést...természetessen nem tudhatom a him vagy nőstény fog születni ez valóban igy van.de a végcél a szarvasbika!!!a teheneket húsnak,élőállatba,vagy vadásztársaságnak,vadasparknak adnám el.ez idővel kialakulna mikor már én is jobban átlátom a dolgokat..vadásztatni nem akarok és nincs is rá lehetőségem se területem akkora.egyszerűen egy jo környezetben szeretnék gimszarvast tenyészteni ,nevelni,tartani és nem vadásztatni a területemen.szakmai tudásanyagom pótolni fogom!és nyilván nem fogok egy állatot se agyonverni...nem is értem a kérdést..amugy köszönöm a hozzászólást
2012. júl. 29. 10:54
 8/12 A kérdező kommentje:
ha ennyire értesz a témához inkább arra válaszolj nekem h nagyságrendileg mondjuk egy marhához képest mennyivel kerül többe vagy kevesebbe a takarmányozása?illetve mik azok a növények amivel érdemes etetni a területen található növényeken kívül.
2012. júl. 29. 10:59
 9/12 A kérdező kommentje:
közbe találtam egy ilyet: [link]
2012. júl. 29. 11:09
 10/12 anonim válasza:
Kevesebbe kerül mint egy szarvasmarha takarmányozása, az biztos. Hogy milyen és mennyi takarmányra van szüksége az a terület nagyságától, az egyedszámtól és a területen lévő vegetáció fajaitól, sűrűségétől, minőségétől függ. Az azért elmondható, hogy a legtöbb esetben elég a téli takarmányozás, de ez terület és állományfüggő nagyon.
2012. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!