Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » SEGÍTSÉG! Sürgősen csigaházakr...

SEGÍTSÉG! Sürgősen csigaházakra van szükségem, Budapesten hol szerezhetnék (webshop is érdekel)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy remeterákokat tartok (szárazföldit) és a legnagyobbnak már nincs váltóháza (minden ráknak több, méretéhez illő csigaház kell, amikből válogatni tud). Sürgősen kellenének neki újabb, nagyobb csigaházak, mert már jó ideje a mostaniban van és nőtt is azóta én meg sehol, egyszerűen SEHOL nem találok olyan boltot, ahol kapni lehet normális csigaházakat :(


Kreatív boltokban régen lehetett kapni ilyeneket, mostanában persze egyikben sincs (Duna Plaza, Westend pl.), állatkereskedésekben max. akváriumdísznek van 1-2 bazi nagy, 1euro /Euro boltokban régebben volt, most nincs csigaház. Kosaras kagylókat lehet néha ott kapni 2-3 csigaházzal összekeverve, de azok vagy töröttek, vagy nagyon kicsit vagy csak egyszerűen rossz típusúak.


Ötlet? :( Esetleg ásványboltokat tudtok mondani, ahol nemcsak 20 centis 4-5 ezres csigaháza vannak??? Vagy valami jó webboltot?


Ilyen típusú csigaházakra lenne szükségem (D alakú nyílása van, nem pedig keskeny rés alakú):

[link]

Kb. 7-8 centisekre.


Egyébként így néznek ki a remeterákok:

[link]


Nem, nem az állatból nő ki a csigaház, abba csak belebújik.


A "Minek tartasz ilyet?", "ocsmány dög", "Mekkorát tud ugrani?", "Tud-e nyávogni?" megjegyzésekkel kíméljetek.


Tényleg fontos lenne, mert ha nem tud átköltözni új házba, belepusztulhat :(



2012. aug. 23. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért, de szerintem nagyon cuki. :)

Nem tudok segíteni neked, de szurkolok, hogy sikerüljön találni és ne haragudj, hogy úgy írtam, hogy nem tudtam segíteni. :)

2012. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolsz?

[link]

Itt egy honlap, keresgess rajta, sokféle van:

[link]

2012. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Köszi :) Tényleg nagyon aranyos kis jószágok, egészen a szívemhez nőttek :)))


#2: Ezt az oldalt én is megtaláltam, de nem tűnik valami megbízhatónak :/ Azért köszönöm! :)

2012. aug. 23. 01:09
 4/15 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Tényleg karcsú az oldal, de egy emailt azért lehet, hogy megér.

Találtam viszont egy nagyon érdekes cikket remeterákoknak való házról, sajnos ilyet nemigen veszel:

[link]

2012. aug. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
pólus centerben volt ilyen ásványokat árulóbódé ahol van az 576 bolt + az információs pult ott középen volt, de hogy még ott e van azt passzolom :)az a kép nagyon ott van a remeterákról XD
2012. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyobb halas boltokat keress fel, ők lehet hogy be tudnak szerezni csigaházakat.
2012. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez a linkelt oldal szerintem nem olyan rossz.

Minek kéne ennél komolyabb, végül is csigaházakat árul, nem űrsiklókat. :)

2012. aug. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2-es válaszoló: Igen, tudok az üvegházikókról :)


Utolsó: Ige, csak az se mindegy, ha pl. törötten kapok valamit, mert ezek a kis jószágok nem költöznek ám be hibás/lyukas házakba! :D


Egyébként találtam egy boltot még itt Budapesten, ahol elvileg lehet kapni csigaházakat, el is megyek megnézni, hátha....

2012. aug. 23. 10:09
 9/15 A kérdező kommentje:

Huh, csoda történt, el sem hiszem...Vééégre megtaláltam a boltot, amit kerestem!


CSIGAHÁZ

1146 Budapest, Hermina út 2.

[link]


Százféle csigaház láda számra 100,150, 250, 300/db áron, persze vannak 500 és 5000 forintos darabok is, rengeteg kagyló, korall és ásvány is van! Ja és ezek mind szép, hibátlan darabok! Ha valakinek akváriumba/terráriumba kellenek dekorációnak vagy valami kreatív hobbihoz, az menjen be ide/rendeljen innen, fantasztikus bolt!


Kb. 40 percig válogattam (a bőség zavara), íme az eredmény:

[link]


És egy elégedett remeterák, aki fél óra után már be is költözött az egyik csigaházba:

[link]



:)

2012. aug. 23. 23:14
 10/15 anonim ***** válasza:
De zs11r !! :DD Gratula :) !!
2012. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!