Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » SEGÍTSÉG! Sürgősen csigaházakr...

SEGÍTSÉG! Sürgősen csigaházakra van szükségem, Budapesten hol szerezhetnék (webshop is érdekel)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy remeterákokat tartok (szárazföldit) és a legnagyobbnak már nincs váltóháza (minden ráknak több, méretéhez illő csigaház kell, amikből válogatni tud). Sürgősen kellenének neki újabb, nagyobb csigaházak, mert már jó ideje a mostaniban van és nőtt is azóta én meg sehol, egyszerűen SEHOL nem találok olyan boltot, ahol kapni lehet normális csigaházakat :(


Kreatív boltokban régen lehetett kapni ilyeneket, mostanában persze egyikben sincs (Duna Plaza, Westend pl.), állatkereskedésekben max. akváriumdísznek van 1-2 bazi nagy, 1euro /Euro boltokban régebben volt, most nincs csigaház. Kosaras kagylókat lehet néha ott kapni 2-3 csigaházzal összekeverve, de azok vagy töröttek, vagy nagyon kicsit vagy csak egyszerűen rossz típusúak.


Ötlet? :( Esetleg ásványboltokat tudtok mondani, ahol nemcsak 20 centis 4-5 ezres csigaháza vannak??? Vagy valami jó webboltot?


Ilyen típusú csigaházakra lenne szükségem (D alakú nyílása van, nem pedig keskeny rés alakú):

[link]

Kb. 7-8 centisekre.


Egyébként így néznek ki a remeterákok:

[link]


Nem, nem az állatból nő ki a csigaház, abba csak belebújik.


A "Minek tartasz ilyet?", "ocsmány dög", "Mekkorát tud ugrani?", "Tud-e nyávogni?" megjegyzésekkel kíméljetek.


Tényleg fontos lenne, mert ha nem tud átköltözni új házba, belepusztulhat :(



2012. aug. 23. 00:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Neked, és a rákodnak nagyon jó ízlésetek van! :))
2012. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi XD


Hát igen, női szemmel nézzük még a csigaházakat is XD (Igen, a képen szereplő rák kislány XD )

2012. aug. 25. 10:41
 13/15 anonim ***** válasza:

Hű nagyon érdekes kis vizi állat, hogyan költözik be egy másik házba? mondjuk nagyon még mozogni se láttam de biztosan érdekes lehet.


Egyébként ha nincs háza mitől pusztul el?


bocsi a buta kérdésért de nem tudok róla sokat :))

2012. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Én a szárazföldi fajtáját tartom, de van vízi is.


Egyébként így cserél házat:

http://www.youtube.com/watch?v=0jZe_VGLRYI



Ha nincs háza, akkor egyrészt belepusztulhat a stresszbe (hogy nincs, ami védje a puha fenekét) vagy csak egyszerűen megeszi valami más állat. Ha túl kicsi a háza és nem talál nagyobbat, akkor értelemszerűen nem tud rendesen belebújni (képzelj el egy 2-3 számmal kisebb cipőt saját magadon).


A mozgása meg ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=DaU5etPejZA


:)


Még egy kis infó:

-éjszakai állat

- rendszeres időközönként vedlik (mint a hüllők meg a pókok/skorpiók)

- fura nyekergő hangot ad (csak ritkán)

- sós víz és édesvíz is kell neki a terráriumba, a sósban pancsol, az édesből iszik - ja de előbb mindkettőt klórmentesíteni kell neki

- kopoltyúja van (hiába szárazföldi), úgyhogy páradús levegő kell neki

- MINDENRE fel tudnak mászni

- mindenevők, a csirkehúst is ugyanúgy elcsipegtik, mint pl. a gyümölcsöket



:)

2012. aug. 30. 16:47
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja és a hab a tortán: táras lények, ha csak egyet tartasz, az belepusztul a depresszióba :D Amikor kaptam egyet ajándékba, utánaolvastam és másnap mehettem is szerezni neki egy lakótársat :) (Most összesen 3 van.)
2012. aug. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!