Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka veszélyes? Támad? Csak...

A róka veszélyes? Támad? Csak mert az előbb találkoztam egyel.

Figyelt kérdés

A kutyámmal sétáltunk (Pest külvárosi részén lakunk) és egyszer csak átfutott az úton egy róka, át a járdán, be egy fa alá. De mivel ott volt fölöttünk a közvilágítás, így teljesen megvilágította, tök jól láttam, kb. 6-8 méterre voltunk tőle. A kutyámat fölvettem, mert a róka kb. 2x akkora volt:D és nem tudtam, hogy hogy reagálnak egymásra.

De ha a kutyám nem lett volna ott, lehet, hogy leguggolok hozzá barátkozni. Vagy ez hülyeség? Egy szabadon élő rókának milyen a természete? Támad, vagy elmenekül?



2012. okt. 1. 21:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A veszettség nálunk szerencsére megritkult... (hála a rókák és egyéb ragadozók szájon át történő vakcinázásának) De azért ne szoríts sarokba egy vadállatot, mivel a reakciói kiszámíthatatlanok. Tudod, nézni szabad, ameddig van számára menekülési út...

Mi a párommal egyébként volt, hogy a kocsiból néztük a kis kölyökrókákat, sőt fel is mentek azok az autó tetejére kíváncsiskodni... :)Nem is tudom ki "figyelt meg" kit. ;)

2012. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Már megint ezek a környezetvédő bolondok! Az áramot használod nem? Itt Magyarországon úgy termelnek áramot hogy eltüzelnek szenet vagy fát vagy mit tudom én mit! Ha nem tetszik, ne használj áramot, legalább neked kisebb lesz az ökológiai lábnyomod! Ahogy Erős Antónia mondta, élj környezet tudatosan! És törődj a saját dolgoddal, ha kiosztod úgy mint a botot akkor se fog megszűnni a gyár! És akkor se fog kevesebb autó járni az autópályákon, gondolom ha nektek/neked lenne lehetőséget biztos fával tüzelnétek! Ki tudja megfizetni azt a drága gázt? Már minden drága! Jah és a kérdező kérdésére válaszolva: Lehet nem vett észre titeket, de azért legyetek óvatosak!
2012. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

úgy vegyi gyár hogy gyógyszerkészítéssel foglalkozik

ugy erdő hogy mivel a város szélén van körbe van ültetve fákkal

a veszélyes hulladékot meg szépen elszállítják a hulladékégetőbe...


és igen az állat volt itt hamarabb, meg a lakásunk helyén is, mégis a farkasokat és medvéket már rég kiirtották magyarországról pl...

és a róka - mint a legtöbb állat- tökéletesen alkalmazkodott a városi környezethez sőt.... még jobban is élvezi mert a kukákból könnyebb kaját szedni...


és ami betéved a gyárba rókát nem megölik vagy ilyesmi, jó nagy zöld terület van, de ha az épülethez közelebb megy, az már neki is veszélyes, hiszen bármi baja eshet...


nem mellesleg az a gyár többet tesz a környezet védelemért mint bármelyik környezet védő... (nyilván több forrása is van rá)

2012. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Erről a gyár dologról meg nem tudok mit mondani, ezt nem én hoztam szóba. És így látatlanban nem is fogok ítélkezni vele kapcsolatban.

A rókát pedig ígérem nem simogatom meg, ha látok egyet:)

2012. okt. 2. 20:06
 15/25 anonim ***** válasza:
18%
Ez butaság, a gyárakat nem nagyon érdekli! A kéményekre rakhatnának füstszűrőket, inkább kifizetik a büntetést. Ami igazából semmire se jó, mert ha kifizetik a környezetünk nem lesz jobb! Akkor tartsál a lakásodba egy grizzlyt,biztos örülni fognak a szomszédok. A szmogtól több 1000 ember halt meg, és kit érdekel? A mai embereket nem nagyon érdekli! Szerinted az emberek hány %-at fogja érdekelni? Nem sokat, az biztos. Nem véletlenül volt tűzgyujtási tilalom.
2012. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
(ezzel nem akartalak megbántani, ez a saját magán véleményem)
2012. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Nem szabad elfelejteni, hogy a róka vadállat. Amúgy meg ha Pesten látad akkor valószínűleg veszett. Én erdő mellett lakom és elég sokszor találkozom rókával, őzzel nyúllal sőt egyszer egy vaddisznó családdal az erdőben meg halotunk szarvas bőgést.
2012. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
pesten se feltétlen az is elég nagy város...és mivel külvárosi részt ir a kérdező ezért lehet hogy ott már nagyobb erdős területek vannak ahol simán előfordulhat
2012. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Igen, erdős részen lakunk, a szilas patak mentén. Tegnap is hallottam valami zörgést a bokorból, lehet, hogy a róka leparkolt a környéken?

Ja és még annyi, hogy ugye a rókák inkább menekülnek a kutyák elől, és még véletlenül sem támadnak tájuk? Még ha egy kicsi, 5 kilós állatról van szó, akkor sem? :)

2012. okt. 4. 13:14
 20/25 anonim ***** válasza:

ha veszett akkor támad... meg ha nagyon éhes és nem talál magának máshol enni akkor megprobálhatja elvenni a akját, de fölösleges harcba nem bonyolodik...


http://www.youtube.com/watch?v=jgjCsCurXo8

2012. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!