Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka veszélyes? Támad? Csak...

A róka veszélyes? Támad? Csak mert az előbb találkoztam egyel.

Figyelt kérdés

A kutyámmal sétáltunk (Pest külvárosi részén lakunk) és egyszer csak átfutott az úton egy róka, át a járdán, be egy fa alá. De mivel ott volt fölöttünk a közvilágítás, így teljesen megvilágította, tök jól láttam, kb. 6-8 méterre voltunk tőle. A kutyámat fölvettem, mert a róka kb. 2x akkora volt:D és nem tudtam, hogy hogy reagálnak egymásra.

De ha a kutyám nem lett volna ott, lehet, hogy leguggolok hozzá barátkozni. Vagy ez hülyeség? Egy szabadon élő rókának milyen a természete? Támad, vagy elmenekül?



2012. okt. 1. 21:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hát ha sarokba van szorítva a róka, vagy a kölykeit védi pl a kotorékban, akkor megtámadhatja a kutyát. De úgy, hogy sétálsz a kutyával, és ketten "megszemlélitek", nem túl valószínű...

Veszettség szinte kizárható. Sajnos inkább az a helyzet, hogy egyre gyakoribbak a 'kukázó rókák'.

2012. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Jól van én nagyon néha megyek fel Pestre egy messze lakunk kettő csak azért megyünk fel, hogy ha valamilyen múzeumot meg akarunk nézni. Amúgy a, környezet barátod bolondok'emberlől mér az jó lenne ha szomjan halál. Vagy megragadod az alkalmat és teszel a föld érdekében.
2012. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
a kutyától és tőled is fél, amugy ha veszett csak akkor támad de akkor jól bordán rúgod és már nem lesz veszett, csak döglött!
2013. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
este munkából haza felé álltam a buszmegállóban, róka nem nagyon zavartatta magát és ment át a főúton a házakhoz lopni... csak vett észre mikor lámpával megvilágítottam, nah akkor kapkodta egy picit gyorsabban a lábait...
2013. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Rockhell válasza:
A róka kíváncsiságból is megközelítheti az embert. A veszettségnek pedig vannak jelei. Pl: ha lógva tartja az állkapcsát, görcsrohamot vagy bénulást kap. Nem feltétlenül veszett ha megközelíti az embert, bár való igaz, hogy megfogni vagy megsimogatni nem túl jó ötlet, mert rühes is vagy más betegséget is hordozhat.
2021. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!