Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért olyan nagy az emberszabá...

Miért olyan nagy az emberszabásúak (majmok) fizikai ereje?

Figyelt kérdés
Fizikailag azért nagyon közel állnak hozzánk, gondolom az izomzatuk is hasonló elépítésű, de pl. egy csimpánz azért könnyebb mint egy jó fizikai állapotban lévő edzett férfi, és valószínűleg kisebb izomtömeggel is rendelkezik, mégis erősebb fizikailag. Miért van ez?

2012. nov. 10. 21:22
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
12%
Ki mondta hogy így van? Am nincs így, attól függ miben
2012. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
10%
Ki mondta hogy így van? Am nincs így, attól függ miben.
2012. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
15%

A gorillák azok akik fákat is ki tudnak dönteni a kezükkel meg az embernek a koponyáját is könnyú lendülettel összeroppantani.

A csimpánzok nem erősebbek mint az emberek

2012. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
34%
Na erre ne vegyél mérget.
2012. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
a gorilláknál érthető, viszont ha a csimpánznak nincs nagy fizikai ereje akkor miért tartják olyan veszélyes állatként számon?
2012. nov. 10. 21:51
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Akik azt írják csak a gorilláknál van így, javaslom olvassák el a Morgue utcai kettős gyilkosságot E.A. Poe-tól, amelyben egy orángután szerepel. Hogy miért van így, azt sajnos nem tudom, csak homályos sejtéseim vannak, amit nem szeretnék megosztani.
2012. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kétkedőket nem tudnám azzal meggyőzni, hogy amikor az állatkertben dolgoztam, egészen közelről (a saját szememmel) láttam, hogy mennyire is erősek a csimpánzok. Azt kell mondjam, hogy borzasztóan. De itt egy ennél lényegesen pontosabb gyakorlati adat is:


"A legnagyobb értéket egy nőstény csimpánznál találták, melynek húzó­ereje 1260 font volt, vagyis ennek a csimpánznak húzóereje háromszor akkorának bizonyult, mint a hasonló súlyú emberé. Egy másik nőstény csimpánz csupán jobb kezével 847 font húzóerővel lepte meg a vizsgálót."


Ugyanis nem csak az izmok tömege, hanem azok felépítése is számít.

2012. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Valahol hallottam/olvastam, hogy az emberek tényleges erejüknek csak nagyon kis részét tudják kihasználni, állítólag a gondolkodás korlátolja. Megtörtént eset, hogy egyszer egy tizenéves fiú nagybátyja autót szerelt, amikor az emelő eltört, és a kocsi ráesett a fickóra. Nem halt meg, de ugyebár egy autó nem papírból készült, így nyomta a tüdejét. Nagy nehezen segítségért kiabált, de csak a fiú volt a közelben, odarohant, és felemelte(!) a kocsit.
2012. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
Tudósok szerint, ha arra gondolt volna, h "ez a kocsi nagyon nehéz, lehetetlen felemelni" nem sikerült volna.
2012. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
3%
Ez hülyeség! Ezek szerint, ha én nem gondolok arra hogy nincs pénzem, megvásárolhatok bármit? :D
2012. nov. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!