Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hibernálódtak már a darazsak?

Hibernálódtak már a darazsak?

Figyelt kérdés
Bővebben kifejezve: Hobbim a break tánc és a fejenforgáshoz szükség van "spin cap"re. Ez egy házilag elkészíthető sapka. 2 dolog kell hozzá; egy sapka és némi szúnyogháló. A régi vastag szúnyoghálót már sehol sem árulják, pedig az lenne a legjobb. Én falun lakom Miskolctól nem messze és találtam egy régi, leharcolt, romházat a határon. Gondolom szőlős lehetett. Ennek a háznak az ablakán találtam tökéletes szúnyoghálót, de az a baj, h a lódarazsak is kiszemelték maguknak és a fölé 10centivel építettek maguknak házat!:s...nekem mindenféle képpen kell az a szúnyogháló, viszont nem túlságosabban akarok belehalni...most néztem meg; 15° van. Biztonságosan le tudom szedni, v várjak még vele?
2012. nov. 15. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Várj még vele, tegnap este egy szúnyog döngicsél a fejem körül.
2012. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a darazsak nem hibernálodnak, hanem elpusztulnak télen. csupán a fiatal királynő telel át, búvóhelyet keresve, majd tavasszal ujra rajzik, hogy fészkelő helyet keressen magának. ott épít egy kisebb fészke, lerakja a petéit, a lárvákat eteti, amig az első pár dolgozó ki nem fejlődik...


a királynőtlen régi kolónia legkésőbb novemberre teljesen kipusztul...


de ha biztosra akarsz menni vagy vársz hó végéig vagy hűvösebb este mész amikor nincsenek annyira maguknál

2012. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben!:) köszönöm a válaszokat!

Második! Kb. milyen hidegnek kell lennie ahhoz, h biztosan nyugodtak maradjanak? Néztem őket az egyik hidegebb napon, de ugyanúgy mocorogtak, stb...:) ha mozognak akkor eléggé "maguknál vannak" ahhoz, h támadjanak v repülni, szúrkálni már nincs erejük???:)

2012. nov. 15. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:

De aranyos kérdés. :D

Én épp tegnap fogtam meg majdnem (véletlenül) egy nagy darazsat, ma pedig itt repdesett mindenféle darázs, bogár, és légy az ablak előtt, pedig nálunk ma elég borús idő volt... Biztos, hogy itt nincs 15 °C, mégis itt vannak, tehát szerintem várj még pár hetet.

Vagy hajnalban lehetne megpróbálni, akkor kicsit le vannak lassulva. Esetleg ha megint lesz olyan hirtelen hóesés (habár szerintem ha újra esik, akkor az már meg is marad és a szokásos megelőző hidegfronttal jön), akkor érdemes megpróbálni, olyankor meghúzzák magukat.

De vehetsz darazsak elleni sprayt is, van rajta ilyen cső, hogy ne kelljen túl közel menni hozzájuk, és lefújod őket vele, hátha segít... Vagy van aki fel szokta gyújtani a fészket (házra, hálóra vigyázva). Nem tudom, hogy helyezkedik el, esetleg távolról egy bottal is le lehet verni, aztán másnap megnézed, ott vannak-e még...

2012. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Második! Kb. milyen hidegnek kell lennie ahhoz, h biztosan nyugodtak maradjanak? "

Igaz nem a második vagyok, de nekünk pár éve a padláson volt a fészkük, és a lépcső felett közlekedtek, ahol mi is.

Amikor 0-3 °C volt napközben is, akkor már kezdtek lelassulni, inkább csak másztak, mint repültek. De bizonyos ideig képesek ellenállni a hidegnek, láttam már - 2 °C-ban is repkedni őket. Szerintem akkor menj ki, amikor hajnalban már mínusz 5 körül lesz, vagy még hidegebb.

2012. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ!!:) akkor inkább várok még vele!!!:D:))
2012. nov. 15. 15:59
 7/8 Platypus ***** válasza:

Lehet még kapni olyan szúnyoghálót, gazdaboltban terem. Nekem is van belőle egy adag. A nagyon öreg példányok anyaga már gyenge és nem valami rugalmas. Nem tudom hogy a te célodnál ez mennyire számít, de nem biztos, hogy az az öreg háló még jó bármire is.


A lódarazsak fészke remekül hőszigetel, simán túlélnek benne a dögök a rendes fagyokig. A helyedben nem piszkálnám addig.

2012. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lódarazsak fészke remekül hőszigetel, simán túlélnek benne a dögök a rendes fagyokig. A helyedben nem piszkálnám addig.


voltak képen nem megfagynak a darazsak...


a királynő még a fiatal herék és királynők kikelése előtt kirepül és eplusztul a sok peterakástól.. a dolgozók felnevelik az ifjakat, a többi lárva ha nm bábozodott be elpusztul... a felnőtt ifikirálynők és herék kirepülnek, mig a régi kaptár dolgozói "megöregednek" és után pótlás híján kipusztulnak

2012. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!