Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vad állatokat hogy tarthatunk...

Vad állatokat hogy tarthatunk távol a sátorunktól?

Figyelt kérdés
Sátrazni készülünk egy erdőben.. nyársalunk is meg ilyesmi. Mi az ami távol tartaná a vadakat míg alszunk? Vagy félénkek ahhoz hogy közel merészkedjenek? Kaja szag nem vonzza őket esetleg? Az én fejem az fordult meg hogy a tüzet égve kellene hagyni.. de lehet pont ez hívná fel a figyelmüket?
2013. jún. 8. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A sátor körül söpörjétek el az avart, ettől kevesebb rovar fog körülöttetek rohangálni. Ha nyársaltok akkor valószínűleg nem este 9-kor fogtok lefeküdni, így nem sokat kell várni addig amíg nem virrad. Minden szemetet, ételmaradékot és személyes holmit jól zacskózzatok be és tegyétek a sátratokba vagy a kocsiba.

Mi fordulhat elő az erdőben: gímszarvas, nem tudom hová mentek így lehet dám, vaddisznó, borz, róka, esetleg az őz is oda tévedhet.

Jelenleg ami érinthet titeket az a vaddisznó és a róka. A többiek nem nagyon zargatnak. Rátok rontani egyik sem fog. Ha már a sátorban vagytok és halljátok, hogy valami zörög mellettetek akkor kezdjetek el csörömpölni vagy hangosan beszélni és attól elriadnak. Úgy hogy nyugi, jó sátrazást. A tűzre figyeljetek.

2013. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
A kajaszag vonzza őket, pont ezért szokás az ételt nem a sátorban tárolni, hanem attól messzebb egy fára felhúzni. Igaz, ezt főleg az olyan területen túrázóknak ajánlják, ahol pl. medvék is járnak, szóval hogy Magyarországon van-e ennek értelme vagy sem, mennyire mennek a vaddisznók a kajára, azt nem tudom, de a medve megy, az biztos.
2013. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem kell bonyolítani szerintem a dolgokat. Bezacskózva elrakva (akár még a sátorba is) nem lesz gond. Bár ha belegondolunk az egészet megette a fene, mert a nyársalás során terjed az illat és a lecsöpögött zsír bizony még másnap is érezhető marad.
2013. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen vadállat? Magyarországon semmi extra nincs, csak a vaddisznó. Meg a róka.
2013. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tökmindegy hova rakjátok, a velociraptorok az emberi vérre mennek. Nektek annyi.
2013. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz annyira a sátrazástól, sátraztam én már sokat kint ilyen elhagyatott helyeken és semmi nem volt. Tokajban volt egy eset, amikor valami hörgős állat nagyon gyorsan közeledett, csak hallottuk, de kussban ültünk a sátorban, meg se mukkantunk, elemlámpát is leoltottuk, aztán továbbment. Hát kaját nem kell kint hagyni, de az amúgy sem. Meg a szemetet sem szokás kinthagyni.
2013. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fingjál álmodban sokat! Az bejön;)
2014. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!