Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egyik ismerősöm azt mondta,...

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a vadászok elmebeteg állatok mert 2 km-ről lelövik a vadat, és az lenne fair play, ha íjjal vadásznának. Igaz van?

Figyelt kérdés
Mondtam neki,hogy íjjal sokkal nagyobb a hibázási lehetőség(8-9évet íjászkodtam)mint a puskával és szerintem sokkal gyorsabb és kíméletesebb is a golyó,meg ismerek 1 erdészt és mondta,hogy max.40méterre lő puskával mert az a biztos lövés határa. Erre azt a választ kaptam,hogy egyáltalán nincs igazam. Kinek van nagyobb igaza? A vadászokat,erdészeket egyáltalán nem utálom,sőt érdekel is az ő világuk
2013. jún. 11. 14:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem lennék vadgazdálkodok vadászok és elszaporodinak a vadak,és Akkor bezzeg sirna a szád ha a kijön eléd a szarvas mikor kocsival mész vagy oda a vetés stb
2014. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon a katonai mesterlövészek is elmebeteg állatok, mert azok VALÓBAN 2 km-ről lövik ki a célpontot (rendszerint az ellenség fontos beosztású katonatisztjét vagy poltikusát)"Afganisztánban a kanadai Rob Furlong 2431 méterről ért el találatot" (forrás: wikipédia).


Egyébként meg a vadászat se teljesen arról szól, hogy öldössük az ártatlan őzikét meg nyuszikát. Gondoljunk csak bele, hogy menniy kárt okoznak ezek a jószágok a veteményesben meg a gabonatáblákban! Ráadásul a vadászatnak megvannak a maga szabályai, törvényes rendje. Szigorú előírások szabályozzák azt, hogy ki lehet vadász, milyen fegyvere lehet, és hogymilyen állatot milyen szezonban lőhetnek ki. Vadkocát pl. egyáltalán nem lőhetnek a kismalacok miatt (ezt egy vadász ismerősömtől tudom.)

2014. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
lássuk...azért mert sunyin rejtve kilőnek egy állatot ez a gyávák sportja...ütközzön meg vele puszta kézzel szemtből szemben egyenlő esélyekkel ha akkor is megöli akkor jogos a trófea
2021. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!