Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy mókus mennyi élelmet...

Csicsikusz kérdése:

Egy mókus mennyi élelmet halmoz fel télére? és hol? Földben üreget ás vagy talán egy fa odvába rejti? és ahol el raktározza azt, ahhoz hogy lehet hozzá férni?

Figyelt kérdés
szó sincs arról h én ki akarnám fosztani a mókusok fészkét. a könyvemben lévő szereplők kényszerülnének hasonló helyzetbe :S egy olyan világban kellene élniük ahol örök tél köszöntene be és nem tudnának mit enni mert az erdőben is csak felbontott tobozokat találnának :/
2013. aug. 14. 14:26
 1/5 A kérdező kommentje:
azt hiszitek azért akarom ezt tudni mert csöves vagyok és az erdőben élek? :D
2013. aug. 16. 05:58
 2/5 anonim ***** válasza:
A mókusok általában fák odvában rejtik el a tartalékukat.Jellemzően néhány kilogrammnyit. Csak mellékesen jegyzem meg, a könyved számára, hogy éhínség idején a tölgyfa kérgét is megőrölték elődeink, s liszt gyanánt használták.
2013. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a fa odvába viszi, ahol a "fészke" is van. Hozzáférni meg úgy lehet, hogy felmászol a fára, benyúlsz az üregbe, lerázod a kezeden fityegő ingerült kis állatkát, aztán örülsz a sok diónak
2013. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hmm talán minél nagyobb a fa odva annál több élelmet is tárol benne...mondjuk a bükkben vannak jó nagy tölgyfák az tuti
2013. aug. 16. 20:58
 5/5 anonim válasza:
És a Bükkben vannak nagy bükkfák is .
2013. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!