Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bengáli tigris vs medve...

Bengáli tigris vs medve melyik győzne?

Figyelt kérdés
Sziasztok mostanába el kezdtek érdekelni ezek a dolgok arra lennék kíváncsi ha vala hogy egymás elé kerülne és összekapna egy bengáli tigris és egy akármilyen medve ekkor melyik győzne ? (mind a 2 fiatal erőteljes példány)

#tigris vs medve
2013. aug. 14. 20:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%
Milyen medve? Grizzly? Amúgy a Szibériai a legkisebb fajta tigris nézz utána! :D A Grizzly széttépné a tigrist 100%-ban biztos vagyok benne. Amúgy a tudósok szerint is. Régen a spektrumon és a Discovery-n is volt ilyen műsor animációval nem értettem mindig vele egyet, amúgy még most is ment a spektrumon igaz hogy ez is animáció, de barlangi medve a kardfogú tigris ellen és a maci nyert. Gondolj bele egy hatalmas medve jóval nehezebb, mint egy tigris. Ráadásul a medve egy pofonnal leüti a fejed. A tigris meg harap megfolyt stb. Szóval a medve biztos erősebb!!!Sok minden bizonyítja játékok (lásd Zoo Tycoon 2), filmek, sorozatok.
2014. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy az az egy tonnás jegesmedve "csak" 3,4 méter magas volt. Utolsó, te meg hülye vagy, a szibériai tigris a legnagyobb tigris.
2014. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
igen én is így tudom :)
2014. júl. 26. 10:14
 14/21 anonim ***** válasza:
a legnagyobb medve amit találtak egy kodiak volt...
2014. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

A testsúlykülönbség nyomós érv, de azért én inkább a tigrisre fogadnék.

1. Különböző testfelépítésű állatokról van szó. A macskafélék tömegének több, mint fele izom. A macik súlyának nagy része a hideg évszakra begyűjtött zsír. A tömeg azért sokat számít, ezt elismerem.

2. Valaki a medve karmával érvel. Ez olyan, mint valakit csúzlival fenyegetni, akinél Magnum van (nem jégkrém).

Ha esetleg valaki nem tudná, a macsekok karma az állatvilágban egyedülálló módon visszahúzható, ezért állandóan borotvaéles. És a tigris karmai sem kisebbek a medvéénél.(A szemfogaikra is érdemes néhány pillantást vetni.)

3. A 3,4 m-es medvével kapcsolatban: szerintetek egy szibériai tigris felágaskodva milyen magas? Házi feladat: nézzetek utána!

4. A szibériai tigris rendszeresen zsákmányol medvét (egyes vizsgálatok szerint a táplálékának 5 %-át képezi!). Márpedig a szibériai medve sem kicsi. Már csak azért sem, mert számos zsákmányállat géncentruma Szibériában lévén, ronda nagyra nőnek (pl.350 kg-os vadkanok), ezeket plüssmacik nem tudnák levadászni.

5. Néhány gondolat a macskafélék erejéről:

-Egy jaguár felvonszolt egy fára, 8 m magasra egy 350 kg-os marhát.

- Egy 85 kg-os leopárd elvonszolt száz métereken át egy 800 kg-os marhát.

- A tigris (és nem ám a szibériai, hanem a nála kisebb alfajok) rendszeresen vadászik gaurra (kb. 1 tonna), de Jékely Endre olyan esetet is leír, hogy elefántbikát ölt meg Assam területén egy királytigris. Ez kissé hihetetlen, de:

A Youtube-on fent van, ahogy végez egy nála sokkal nagyobb krokodillal.

Hol van ezekhez képest egy medve?

6. Valaki azt írja, hogy nem harcra vannak kitalálva a macskák. Hát pedig de! A nagyobb zsákmányállatok megölése bizony órákat is igénybe vehet és egy egytonnás gaur igencsak fölbe tud döngölni valakit, ha nincs észnél.

2015. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Tigris nagyon erős!!! az a legerősebb nagymacska, az egy gyilkoló gép nála sokkal nagyobb prédát is elejt , a Grizly medve igaz picit nehezebb 4-5 mázsa,ő is erős de lassabb! a Tigris a tápláléklánc csúcsán helyezkedik el tehát a Medve is alatta van, a Tigris 3 méter magas ha felágaskodik van olyan magas mint a Medve majdnem, és a súlya egy hím Tigrisnek 250-350 kg és akkor még nem beszéltünk a ligerről , ami oroszlán apa tigris anya keresztezéséből születtek azok felágaskodva 3méter 60 centi és súlya 450 -550 kg a legnagyobb Liger 800 kg os volt.. meg kell nézni egy kis házi macskát milyen ügyes, milyen gyors és hogy vadászik, na most ez képzeljük el 350 kilósan borzasztó erő gyorsaság ügyesség , a Medvének nem sok esélye van,egy igazi vadász a szibériai tigris.
2016. febr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Meg is támadná a Gryzlit is meg a Jegest is ha találkoznának, ami él és mozog mindent a prédájának tekint , úgy földhöz vágja a 800kg prédáját is mint a cart,a medve is erős ez tény, de legalább olyan erős egy Tigris is, csak ő még mellé ügyes is meg gyors is, mint ami a cicákra jellemző.
2016. febr. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A szibériai meg a bengáli a legerősebb nagymacska!!! A medvének esélye se lenne!!!!!sőt a tigris sokkal gyorsabb!!!!!
2016. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
A tigris!!!!!!!! Ö áll a tápláléklánc csúcsán! Egyszer egy dokumentumfilmbe hallottam,hogy le tud ütni egy kifejlett barna medvét!
2016. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Helyzet függő hogy melyik nyerne, ha a medve megüti a tigrist nagy valószínűséggel az kimúlik, viszont ha a tigris elkapja a medve torkát akkor a tigris nyer.
2016. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!