Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Itt magyarországon melyik...

Itt magyarországon melyik erdőbe található vadmacska?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 17:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#9 le irnád rövidebben?
2013. nov. 11. 20:48
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
40 éve Gemencben meglehetősen sűrűn megfordultam, s ott láttam néhány példányt. Egyszer hetekig kerestem az odúját, de soha nem találtam meg.
2013. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
10-es Te írod:"istenem mennyi hülye él a földön" Erre kiírsz egy szöveget v.mi szakkönyvből,és még arra sem figyelsz, hogy ne írd kétszer ugyanazt: "a vadmacska roppant félénk álat,teratóriuma kb.3 nkm...)NAGYOKOS!?
2013. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
jól van na
2013. nov. 12. 21:59
 15/17 anonim ***** válasza:
Mintha tegnap hallottam volna, hogy fogtak Budán vadmacskát, vagy legalábbis valahol a környékén. Aztán persze visszavitték az erdöbe és elengedték.
2013. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Janka néni ***** válasza:
40%

Kedves 10#!

Igaz, hogy sokan írnak le itt olyasmit, ami nem egészen pontos (finom vagyok), de attól még nem mindenki hülye. Pl: Gemencen nincs vadrezervátum. A Gemenc néven ismert tájegység csak egy része a Duna-Dráva Nemzeti Parknak. Nemzeti park, ahol nincs vadrezervátum. Vadmacska viszont van és az egyik válaszolónál felsorolásra is került ez a terület, mint a Duna alsó szakasza és a Dráva-mente. Teljesen megfelelő megfogalmazás.

Kedves Kérdező!

Tényleg fontos különbséget tenni az elvadult házi macskák és a vadmacska között. Vadmacskát kivételes szerencse látni. Nálunk Gemencben én az utóbbi 3 évben kb. 5 alkalommal találkoztam egy-egy példánnyal. Mindenkor a szeptemberi szarvasbőgés alatt. Nem mintha máskor nem lennék gyakran az erdőn, nem ez az oka.Hanem ilyenkor a vadmacska is többet mozog, keresik egymást, párzási időszak van, óvatlanabbak.

2 hete pl. úgy "ütköztem össze" eggyel, mint az irodaépületek folyosóján: bekanyarodtam egy nyiladékba, ahol csemetekert kerítése is van, a vadmacska meg szintén kanyarodni akart. Meglepődtünk mind a ketten, mondanom sem kell, melyikünk reagált gyorsabban. Úgy eltűnt, mi után nézett rám csodálkozva (és felháborodva) 2-3 másodpercig, mint a villám.

2014. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Valentinius válasza:
Nehéz megállapítani, hogy egy példány "fajtiszta" vadmacska, vagy csak hibrid. Abban az esetben, ha valaki majd kétszer akkora macskát lát, mint egy normál házimacska, akkor sanszos, hogy vadmacskáról, vagy vad-házi keverékről van szó. Az elvadult házi példányok kisebbek, és nem csak szürkésbarna színűek. Mi közel lakunk az erdőhöz aránylag (Pécel - Gödöllői dombság). Az éhség hozott már az udvarunkra 1-1 példányt. Kétséget kizáróan vadak voltak, esetleg keverékek. Mi kint adunk a saját macskáinknak enni, de, ha bent voltak is elfogyott az étel. Sőt fel is pározta az egyik a nőstény macskánkat. Az akkor még meg volt kandúrunkat, a többi vetélytárs mellett sokszor majdnem agyonverte. Sokkal nagyobb volt náluk. Valószínűleg csak kandúr lehetett, mert ilyen nagyot még nem láttam előtte.
2016. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!