Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Zebrának mi az alap színe?

Zebrának mi az alap színe?

Figyelt kérdés
MAN 79
2008. júl. 31. 13:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Neki az alapszíne fekete-fehér csíkozott.
2008. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oké, azt tudom én is! De szerintem az alap szine fekete, nektek mi a véleményetek erről?
2008. júl. 31. 14:10
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem fehér alapon fekete csíkos. :)
2008. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan, hogy fekete alapon, fehér alapon fekete. :)

Mert akkor két rétegben lenne rajta szőr. (Remélem érted..)

Az alap szine: fekete-fehér csíkok.

2008. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
+ fehér *
2008. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
97%

Valamilyen ismeretterjesztős műsorban volt erről szó, és ott azt mondták, hogy a fekete az alapszíne.

Ezt csak azért jegyeztem meg, mert ugye az ember automatikusan a fehéret mondaná. :)

2008. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
97%

Sokan nem értik, miért csíkos a zebra, hiszen ez a szín nem rejti el a ragadozók elől. Ennek ellenére a csíkjainak köszönheti, hogy neki vannak a legnagyobb túlélési esélyei,ugyanis a fekete csíkok elnyelik a napfényt, a fehérek nem, azaz a fekete csíkok melegebbek a fehéreknél és ennek köszönhetően érzékelhető szél keletkezik a teste körül, ami hűti az állatot. Minél melegebb van annál erősebb színűek a csíkok.


Ez nem egy autó, melyet először lefestenek egy alapszínre, majd "kimaszkolják" (gyk. az új színre festeni kívánt részt leragasztják, hogy ot ne érje az j festék) :D

2008. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Mindenesetre a legyeknek is ez a dilemmájuk és amíg töprengenek békénhagyjáka zebrát. Ez komoly!
2008. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
A piros.
2008. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
80%

Elég barom egy kérdés...


Mindenesetre a TV-ben azt mondták, hogy azért csíkosak, hogy mikor csordában vannak, akkor a ragadozók (ált. oroszlán, ugye), ne lássák az egyedeket, csak egy nagy fekete-fehér mozgó valamit (ja, a nagymacskák is színvakok).


Az, hogy így hűtik magukat, szerintem baromság. Hogyan keletkezne már így érzékelhető szél?!

2008. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!