Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha a vaddisznó felém fut és...

Dzsóóó!!! kérdése:

Ha a vaddisznó felém fut és nincs fa a környéken, akkor hol kell leszurni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 07:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Bökd meg az orrát azt nem bírja. Vagy inkább végy fel egy nagy botot és üsd ahol éred. Nehogy már egy malac legyőzzön egy embert!
2014. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ne szúrd le, menekülj!!!
2014. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha voltál már disznóvágáson ,akkor pontosan tudod hol kell szúrni ,hogy pillanat alatt kivérezzen. Szóval a nyakánál,beszúrsz és rántasz is egyet oldalra a késsel, hogy átvágd az ereit. De akkor normális, hosszú élezett hegyes vadászkés kell, nem kisbicska. És szerencse is .
2014. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem is akar megtámadni,csak melletted fut el.

Ha szurkálod,azzal csak fölidegesíted.

2014. aug. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés és a válaszok 90%-a a vicc kategóriába tartozik...

A maradék 10% nyújt valami használható infót. Kezdjük azokkal akik azt javasolták, hogy megbökni, vagy hogy hova. Őszintén kérdezem őket, láttatok már vaddisznót? Képzelj el egy 200 kilós tiszta izom állatot, aminek olyan vastag bőre van, hogy vígan szaladgál a kökénybokorban, szederinda, és egyéb tüskés növények közt, mindenféle fájdalom nélkül. Következő sorok csak azoknak akik nem finnyásak!

Amikor rálőnek egy disznóra, gyakran a kimeneti seben deciszámra fröccsen ki a vér, és még ezek után is keresni kell, mert egy egész jó találat után is 50-100 métereket FUT. Nem vonszolja magát, hanem fut. Persze egy normális fejlövésnél helyben marad. Szív lövésnél, ha a kamra tele volt vérrel akkor az általában ki fröccsen és szépen elfekszik pár méteren a disznó. Ha a kamra amit eltalálunk éppen összehúzódóban volt az az üres volt, akkor ugyan lyukasan, de ver tovább és ilyenkor van az hogy képes 100 métereket elmenni. Akkor gondoljuk át ezek ismeretében, hogy meg éri e lebökni. Belebököd a kést a nyakába, (ahol sokan javasolták) és elkezd vérezni. Ezzel a sebbel amit okoztál neki, ha tökéletes a vágás, 5 centi széles és elmetszette az eret, akkor cirka másfél kilométert tesz meg... Nem vicc. Hajtásokon ha van sebzett állat akkor azok is kapnak olyan lövéseket, hogy azt hinné az ember hogy simán elfekszik, azt a nagy túrót...


Most nézzük meg a másik oldalról. Miért támad a disznó? Védi a malacokat. Általában ez az első számú ok, ilyenkor nincs mit tenni, jöhet a famászás... Ha jól futsz kb 30-40 km/h-val és tudod tartani mondjuk 500 méteren, akkor még akár esélyed is van. A másik ok az hogy menekül. Hajtáson számtalanszor fut szembe a hajtókkal. Ilyenkor két opció van. Be állsz egy fa mögé és hagyod tovább menni (hidd el nem fordul vissza megenni), vagy pedig futsz felé hadonászva és ordibálva mint egy vadállat, eközben legyezhetsz nagy, leveles ágakkal, vagy botokkal amik suhognak. A vaddisznó bármilyen hihetetlen de félénk... ha ezt teszed 98% hogy elfut. A maradék 2% általában azt jelenti, hogy sebzett, vagy pedig sarokba volt szorítva, ilyenkor már az életéért küzd. ezt tapasztalatból tudom! Volt már olyan, hogy állt a hajtósor, és azt vetem észre, hogy egy disznó fut felém... Mivel az a rész ahol én álltam tisztáson volt nem tehettem mást, elkezdtem felé futni, (mert ott volt a legközelebbi fa és üvöltöttem torkom szakadtából. Az eredmény az, hogy a disznó még azelőtt meghátrált, hogy elértem volna a fáig, én pedig büszke voltam magamra, hogy milyen ijesztő vagyok :D


Tehát még egyszer: Nem bökünk, mert lehetetlen egy szaladó vastagbőrű állatba kést állítani. Amúgy sem ér semmit. Be állsz egy fa mögé, ha nincs lehetőség, akkor nagy zaj, attól elijed, feltéve ha nincsenek malacai. Mai állás szerint a vaddisznó jóformán télen-nyáron ellik, mivel teljesen felborult náluk ez a rendszer, egyébként május-június az ellési időszak. Ha mégsem ijed el attól hogy ordítva futunk felé, akkor megvárni a legalkalmasabb pillanatot, és hirtelen kitérni előle, ugyan is nem harap, hanem fel lök, és az elég gyakran éles agyar az igazi fegyvere, amit lábon vagy has tájékban végighúzva súlyos sebet tud ejteni. Tehát nagy zaj, vagy ha koca (nőstény) a malacaival, akkor fa, vagy menekülés. Nincs más opció.

2014. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!