Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen engedélyek kellenek az...

Tiegris kérdése:

Milyen engedélyek kellenek az őztartáshoz?

Figyelt kérdés
2014. júl. 13. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Nem szabad őzet tartani!


Ha beteg őzet találsz, akkor hívni kell az illetékes hatóságot (nemzeti parkot). Ha mégis magánember segítene rajtuk, akkor szintén őket kell keresni, mert akkor komolyan kell engedély, amit ők adnak ki.

2014. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Janka néni ***** válasza:

Ne tartsál őzet. Erdei állat, ott a helye. Ha nem zárod el, lelép, ha elzárod, elpusztul.

Hagyd az erdőben, ha beteg, értesítsd a legközelebbi vadásztársaságot!

2014. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült felnevelnem és egy privát vadasparkba került ahová jövőre hoznak neki udvarlót! Nem én találtam hanem valaki fölvette és amikor nem bírt vele, akkor szólt az állatvédőknek :( Csípőficama volt, ami egész jól helyrejött. Lehet otthon tartani bizonyos engedélyek és előírások alapján vadállatokat. Vadasparkot kell nekik létrehozni. Elég sok macera, ezért én inkább elhelyeztettem egy gyönyörű körbekerített erdőbe, vele egyidős őzekkel. Mindenkit megkérek arra aki olvassa, hogy ne vigyetek haza őzeket, mert az anyja visszamegy érte és ne is simogassátok meg ,mert a szagotok miatt nem fogja szoptatni!
2014. szept. 23. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!