Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szeretnék farkasokkal foglalko...

Imádomazanimeket kérdése:

Szeretnék farkasokkal foglalkozni. Adjatok tanácsot mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Már nagyon kicsi korom óta vonzódtam a farkasokhoz lélekben és szeretnék farkasokkal foglalkozni ha befejeztem a sulit,mit kellene tennem?Én a közmunkán is gondolkoztam,az jó lenne szerintetek?(Most vagyok 15 éves lány)

2014. nov. 14. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Leginkább tégy le róla, nincs olyan, hogy farkasokkal foglalkozik. Állatkertben is max bedobod nekik a kaját meg takarítasz utánuk, ennyi.
2014. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
közfarkasoknak végezhetsz közmunkát
2014. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Attól függ milyen módon akarsz farkasokkal foglalkozni. Ha nem vegzettség alapján, akkor lehetsz természetfotós, csak ehhez tehetség kell, meg egy kis kezdőtőke sem árt. Ha gyakorlati módon, akkor elvégzel valamilyen középfokú állatgondozói (vagy hasonló) képzést, és nagyon sok szerencsével,vagy protekcióval bejutsz egy megfelelő állatkert megfelelő munkakörébe. Ha inkább elméleti oldalról közelítenéd meg a farkasokat, akkor érettségi után biológus (esetleg vadgazda mérnök) szakot végzel egy egyetemen, majd elmész egy olyan országba dolgozni, ahol élnek farkasok és foglalkoznak is velük.

Vagy éled az életed, a farkasok pedig megmaradnak hobbinak.

Azt egyébként nem értem, hogy jön a kérdéshez a közmunka.

2014. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ott akar dolgozzni ahol ember embernek a farkasa
2014. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Az ELTE biológián belül az etológia szakirányon egész komoly farkaskutatás ment pár éve. Talán még most is csinálják. Ehhez viszont nagyon komolyan kell teljesítened az összes természettudományos tárgyból és nem garantált hogy akkor is lesz még mire oda jutsz. Keress rá a Farkaslesen filmre, ingyen letölthető. Ezekről a kutatásokról szól.
2014. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Veresegyházi medveotthonban lehet farkasokkal foglalkozni, csak oda se könnyű bekerülni gondozónak, főleg ha lány vagy. Viszont egyetemről sok ember megy oda letölteni a gyakorlatát, etológusok, biológusok, vadgazda mérnökök stb.
2014. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hardy Weinberg ***** válasza:

Tudtommal az ELTE már leállt a farkasos kutatással, csak kutyák viselkedését vizsgálják. Persze nem biztos, hogy pontosak az értesüléseim.

Viszont akkor már említsük meg, hogy a KE és a SZIE esetében is folynak az aranysakálok életmódját vizsgáló kutatások.

2014. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ;)
2014. nov. 15. 19:23
 9/10 Light Wolf válasza:
Szerintem kezdetnek jó ha a felsoroltak közül választasz, gyakorlaton pedig egy olyan helyre mész ahol vannak. Bár amerikában vagy oroszországban nagyobb esélyed lenne, hogy velük foglalkozz.
2015. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkép farkas kell? A sakál miért nem jó?
2015. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!