Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nyest tizedeli a papagájaimat?

Nyest tizedeli a papagájaimat?

Figyelt kérdés

Röviden:

Képek a tettes ürülékéről:

[link]

[link]

Nyest lehet?


Hosszan:

Van egy régi, vályogépítésű istállónk. Ebben kialakítottunk 4 nagy ketrecet, amiben hullámos papagájokat és zebrapintyeket tartunk.

Pár napja tűnt fel, hogy néhány papagájnak az egyik ketrecben hiányzik a lába, illetve a betonon is vérfoltok vannak. Azonnal átnéztem az épületet, minden létező kis lyukat betömtem, a 6 oldalú, apró lyukú dróton is minden kis szövéshibát kijavítottam, a madarakat átraktam egy másik, addig üresen álló ketrecbe. A probléma viszont nem oldódott meg. Ebbe a ketrecbe is bejut(?), mert gondolom, hogy dróthálón keresztül nem tudná lerágni a madár lábát.

A padló beton, ott nem tud beférkőzni, a falakon cementes vakolat van. Talán a padlásról jöhet le, a deszkás plafonon keresztül.

Az épület teljesen zárt, ezért fénycsövek világítanak, amiket este 10 óra körül szoktam kikapcsolni. Mindig este jön a betolakodó.

Nyestre gyanakodom, ugyanis csak lerágja a papagáj lábát, van, hogy csak a lábfejét, de volt, amelyiknek tőből is, de otthagyja, nem öli meg őket. A nyestről olvastam, hogy kedvtelésből is öl.

Tegnap este is bejutott az épületbe, a folyosón, vödörben tárolt kis muharomban itt is hagyta a nyomát. Az ürülékét én laikusként hasonlónak találom a nyestéhez.

Tettem ki élve fogó csapdát, este talán lesz kapásom. A méreggel nem próbálkozhatok, mert az a madarakat is a túlvilágra küldené.


2014. nov. 23. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a nyest aktuális táplálkozásától is függ, de ezt én nem nyest ürüléknek látom. Amit én ismerek, az un. szalagos, hosszabb darabok, kisebb befűződésekkel, de egyben van több cm hosszan és fekete színű. Egyébként bármi ragadozó, ha a hálónál elkapja a madár lábát, akkor ott lerágja, leharapja. Ezért javasolják madártartásnál a dupla hálót, hogy akár a macska, a külső hálón bedugva a lábát, ne tudja elkapni a belső hálóra kapaszkodott madár lábát. Macska nem lehet ? A nyest egyébként is vért kedveli.
2014. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ürülék alapján akkor mi lehet?

Biztosan nem macska, nincs akkora rés, amin beférne. Egyébként 4 kutyánk van, macska meg a környéken semmi.

2014. nov. 23. 13:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Patkány lesz az, majdnem biztos vagyok benne.
2014. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A leírás és a szardarabok is patkányra utalnak.
2014. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kwa nagy darab patkany ez a urulekebol itelve.
2014. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hello

nem tudsz képet küldeni a ketrecekről?

hova tettéket őket?

amúg 100 % hogy patkány az.

2014. dec. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!