Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol lehet medvére találni?

Hol lehet medvére találni?

Figyelt kérdés
Heves megye északi határán lakom, itt bizonyítottan vannak medvék! Milyen szagokkal lehet odacsalni? Mikor a legaktívabb? Milyen helyeket szeret?
2015. márc. 13. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen ételmaradék odacsalja, szerintem egész nap aktív és szerintem inkább az erdőben tartózkodik, de lakott területre is bemehet táplálék után. De ha élni akarsz, ne csalogat ad oda magadhoz, sem fára mászni, sem elfutni nem lehet előle!
2015. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van egy medveölő kutyám, meg különben is nagyon ritkák a medvetámadások.
2015. márc. 16. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Minek akarsz egyáltalán medvéket csalogatni? Szerintem szigorúan védett állatok. Ne bántsd őket egyszerűen kerüld el őket, hagyd őket élni ahogy azokis békén hagynak téged.
2015. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a medvék nem a nyugodtságukról híresek.

Rengeteg esetet hallottam, akik sajnos nem úszták meg a medvével való találkozást.

Ha szeretnél macit látni, inkább menj az állatkertbe.

Arra nem gondoltál, hogy oké ha a medve egyedül van, nagy hangcsapásokkal TALÁN elűzöd, és TALÁN nem szedi szét a te kutyád, aki még életében nem látott szerintem medvét.

És ha nem egyedül, hanem a bocsaival menne? Egy anyamedve bármire képes a bocsaiért, állhat elé akármekkora kutya, ember, nem számít neki..

2015. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor így jártam az élet veszélyekkel jár! Gyűlölöm az "és ha"-val kezdődő mondatokat. Bármi megtörténhet bármikor, ez benne van a pakliban. Szlovákiában van körülbelül 800 medve, és évente történik maximum egy medvetámadás, Magyarországon meg van 5-10 medve. Őseink idejében hemzsegtek a vadállatok, mégis lemásztak a fákról. Nem hiszem hogy ilyenektől kéne tartani, az autó vezetés például sokkal veszélyesebb. Amugy neked miért fáj ha egy vadidegen embert vagy a kutyáját esetleg széttépi egy medve?
2015. márc. 28. 22:25
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as: Egy medvében semmilyen kárt nem teszek ha odacsalom. Nekem pedig legalább ugyanannyi jogom van az erdőben sétálni, mint neki.
2015. márc. 28. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, elhiszem, hogy hihetetlen amit írok :) De ezzel neked csak jót akarok!

Romániából jöttem, ahol szinte hetente történik medvetámadás, hiába vannak emberhez szokva.

Medve és medve között nincs különbség.

Sajnos nem lehet előle elmenekülni, fára tud mászni, ahogyan futni is gyorsan tud.

Azért féltem a kutyust és persze téged, mert egy szemvillanás alatt széttép, ha ő úgy gondolja.

A mondatkezdésemmel se törődj, hiszen nem nyelvtan órán vagyunk.

Szerintem te sem szeretnéd, ha a vakmerőséged miatt a kutyádnak baja esne. Mennyire nyugodtan tudnál aludni ha kimész a kutyáddal, egymásnak rontanak, te meg ha szerencséd van elszaladsz? Vagy ez neked kaland?

2015. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Van egy medveölő kutyám..."

Helyesen:

"Van egy medveölőNEK NEVEZETT kutyám..."

.

"Amugy neked miért fáj ha egy vadidegen embert vagy a kutyáját esetleg széttépi egy medve?"

Ha az ember provokálja a macit, a medvét fogom sajnálni, ha kilőni akarják.

2015. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!