Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit adjak enni a vadonélő sünnek?

Mit adjak enni a vadonélő sünnek?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap találkozom sündisznóval itt, ahol lakom (lásd a képet), eldöntöttem, hogy etetni fogom a kis hülyéket. Valaki azt ajánlotta, adjak neki sonkát, de mikor tegnap odatettem elé, csak szagolgatta, majd fintorogva elsomfordált. Almát javasoltak még, de szerintem azt sem fogja megenni. Nyilván kukacot, csigát, siklót, gyíkot nem fogok neki, de valamivel csak lehet etetni. Süntartók előnyben.


[link]


2016. jún. 21. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

A sündisznók éjszakai aktivitású rovarevők. Bogarakat, azok lárváit, valamint szúnyog- és éjszakai pillangó lárváit fogyasztják. Ezenkívül gilisztát, csigát, pókot, százlábút, ritkábban ászkát és néha-néha döghúst is esznek. A növényi részek csak véletlenül, a többi élelemmel együtt kerülnek elfogyasztásra.


Itt találsz több infót:


[link]

2016. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A mi kertünkben is vannak sünik.Az egyik debil szomszédunk az egész kertet teleszórja macskatáppal.Egyik este láttuk hogy azt ropogtatja a sün.
2016. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Száraz macskatáp? Nem is gondoltam volna.
2016. jún. 21. 20:05
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Én tejet teszek ki . Szeretik ahogy láttam, nem véletlenül fordulnak meg az udvarunkon 2-3 an is néha :)
2016. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Tudtommal tejet nem szabad nekik adni, mert elpusztul tőle.
2016. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ez az oldal azt írja, hogy csirkét is lehet adni neki, ehhez képest a pulykasonkát nem kajálta meg. Esetleg főzhetek neki tojást, más nem nagyon van már itthon (egyedülálló férfi vagyok).
2016. jún. 21. 20:15
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez egy nagy marhaság szerintem.... 3 hét alatt semmi bajt nem észleltem, még mindig vígan mászkálgat össze-vissza az udvaron. (ebben a pillanatban is :).
2016. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
2016. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó ötlet a vadállatokat etetni. A sonkáról hamar felismerte, hogy semmi köze a húshoz, tele van műanyaggal... Egyébként bármilyen fehérje tartalmú dolgot megeszik, de jobb neki az, amit talál magának természetes táplálékként.
2016. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Érdekes, a szakértő is azt írja, hogy nyugodtan etethetjük őket, azt is leírja, hogy mivel. Sajnálom, hogy neked a panelban nincsenek ilyen élményeid, hogy állatokkal találkozz (tegnap nyestet is láttam), de attól még ne legyél ilyen keserű és kötekedő!
2016. jún. 21. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!