Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit adjak enni a vadonélő sünnek?

Mit adjak enni a vadonélő sünnek?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap találkozom sündisznóval itt, ahol lakom (lásd a képet), eldöntöttem, hogy etetni fogom a kis hülyéket. Valaki azt ajánlotta, adjak neki sonkát, de mikor tegnap odatettem elé, csak szagolgatta, majd fintorogva elsomfordált. Almát javasoltak még, de szerintem azt sem fogja megenni. Nyilván kukacot, csigát, siklót, gyíkot nem fogok neki, de valamivel csak lehet etetni. Süntartók előnyben.


[link]


2016. jún. 21. 19:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Se tej se sonka nem jó nekik. Gyümölcsöket és rovarokat esznek kizárólag, lehet hogy a húst is megennék de ez nem természetes. Lisztkukacot, felkockázott almát tehetsz ki nekik tálban, mással inkább ártasz, mint használsz. A madarak is örülni fognak neki.
2016. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
macskatápot tegyél ki nekik :) Én törpesüniket tartok, azok is azt kapnak :)
2016. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én a maradék csirkehúst szoktam kirakni a kertbe. Mármint nem azt amit mi eszünk hanem amit a görényeim meghagynak a nap folyamán. Ez néha nyers, vagy csak magában főzött hús, mindenféle fűszer nélkül. Este kiteszem amit meghagynak a görik, reggelre eltűnik. Nálunk is van sün, nyest, valamelyik biztos feleszi. Vagy a kóbor macskák.
2016. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ma is találkoztam egyel.


[link]

2016. jún. 21. 23:51
 15/22 anonim ***** válasza:

már pedig tejet tilos adni nekik,max laktózmenteset.

érdemes gyümölcsöket,zöldségeket kirakni. liszkukacot,tücsköt(pl konzerv tücsök) , jó minőségű macskatáp-száraz és nedves is lehet. +rakj ki nekik vizet.

2016. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Mi adtunk neki almát, rá se szagolt! Megpróbáltuk a "parizert", csámcsogva kajálta.
2016. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmit!!! És ezt a kommentet íróknak is mondom! Odaszokik és jön majd egy vadállat, ami megöli. Túlélés szempontjából az a jó neki, ha hagyod.
2016. júl. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha eteted már, akkor inkább fogd be és tartsd háziállatként rendesen elszigetelve a környezettől. Tudod az állatért felelősségel vagy, vagy ne etesd vagy fogd be és gondozzad.
2016. júl. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Utolsó ! A keleti sün védett állat, fogságban tartásáért komoly bírság jár!
2016. júl. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem volt szó róla hogy keleti sün... ha úgy vesszük már az is fogságban tartás hogy etetéssel odaszoktatod, mert utána nem fog máshova menni.
2016. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!