Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges pandát örökbe...

Lehetséges pandát örökbe fogadni mint háziállat?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen van hogy házi állatként tigrist, majmot, koalát, barnamedvét és egyéb egzotikus állatokat tartanak háziállatként. Magyarországon lehetne tartani pandát? Persze a kajáztatását kell megoldani de most az alap kérdés hogy van e rá lehetőség.

2016. júl. 1. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted, ha állatkertnek nem ad Kína pandát Magyarországra, akkor magánszemélynek igen?
2016. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden pandára Kína tart igényt,szóval nem.
2016. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
Ahogy tigrised, majmod és barnamedvéd sem lehet a magyar törvények szerint.
2016. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sajnálatos, hogy egyáltalán van ilyen, hogy vadállatokat próbálnak házikedvencként tartani. De a panda még ezeknél is bonyolultabb ügy. A világon élő valamennyi óriáspanda a kínai állam tulajdona, így külföldi állatkertekbe is csak bonyolult, szigorú eljárás után kerülhetnek KÖLCSÖNBE, dollármilliókban mérhető éves bérleti díjért, határozott időre. Ha külföldön sikerül szaporítani őket (ami nagyon ritka), akkor a megszülető bocs is automatikusan a kínai állam tulajdona lesz, és bármikor elrendelhetik a hazavitelét Kínába, hiába nem ott született.

Szóval az, hogy hová kerülhetnek pandák a világon, az konkrétan országok közötti diplomáciai ügy gyakorlatilag. Nem tudom, így milyen elképzeléseid vannak ezek után a dologról.


Egyébként mit csinálnál vele? A panda ugyanis nagyra nő, és különösen a hímek (de a nőstények is) tudnak agresszívek lenni, nagyon súlyos sérüléseket, sőt halált is képesek okozni, egy embernek nem sok esélye van velük szemben. Nem valami bungyurgatni való plüssmackók. És hidd el nekem, hogy a "kajáztatását" sem tudnád megoldani.

2016. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem. én sem értem ezt a lázat,hogy miért kell mindenkinek vadállatokat akarni háziállatként? ráadásul a pandák sajnos kihalófélben vannak, állatkertekben is fajmentés miatt vannak,próbálják őket szaporítani is.

rengeteg fajta állatot lehet otthon tartani, emlősöktől kezdve a hüllőkön át a madarakig. válogass abból.

2016. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Plüsspandát tarthatsz korlátlan mennyiségben, nem igényel se kaját se papírokat, és egész nap simogathatod őket.
2016. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!